Partner serwisu
19 lipca 2016

Algi. Dlaczego wykorzystywane są w medycynie i kosmetyce?

Kategoria: Kosmetyki

Od wielu lat algi wykorzystywane są w  medycynie i kosmetyce. Najbardziej poszukiwane są algi zielone, wśród których chlorella zajmuje poczesne miejsce.

Algi. Dlaczego wykorzystywane są w medycynie i kosmetyce?

Redukuje ilość wolnych rodników tlenowych

Ten rodzaj alg jest bogatym źródłem wit. A, B1, B2, B6, B12, C i E, licznych minerałów takich jak wapń, magnez, żelazo ,cynk, potas i krzem oraz wysokiej zawartości aminokwasów oraz kwasów nukleinowych (RNA i DNA). Chlorella zawiera najwyższe do tej pory stwierdzoną koncentrację chlorofilu ze wszystkich żywych organizmów. Zawartość tych substancji sprawia, że chlorella ma silne właściwości antyoksydacyjne, czyli redukuje ilość wolnych rodników tlenowych, które odpowiedzialne są za procesy degeneracyjne tkanek czyli procesy starzenia. Stymuluje też procesy metaboliczne. I tak np. w skórze zwiększa syntezę kolagenu, wzmacniając w ten sposób ścianę naczyń i poprawiając gęstość skóry. Dlatego też w kosmetologii wykorzystywana jest do pielęgnacji „skóry naczyniowej”. Dzięki zawartości witamin z grupy B, alga świetnie nadaje się do pielęgnacji cer łojotokowych, zarówno w kosmetykach do stosowania domowego, jak też w maskach do zabiegu w gabinetach kosmetycznych.

Jeżeli wzbogacimy naszą dietę w chlorellę, to dowóz mikroelementów takich jak krzem, cynk, wapń, magnez i żelazo, wpłynie pozytywnie na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Dodatki do żywności i tabletki

Na rynku mamy dostępne produkty zawierające suszoną chlorellę zarówno w proszku, którą możemy dodawać do pożywienia, jak i w tabletkach, łatwych do połknięcia, dla osób nielubiących smaku czy zapachu glonów.

Od wielu lat zajmuję się leczeniem schorzeń dermatologicznych. Bez względu na wiek moich pacjentów zawsze przywiązuję uwagę do kondycji skóry, dlatego każdą terapię wspomagam suplementami diety, takimi jak nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, resveratrol, colostrum, astaksantyna. Wśród nich bardzo ważne miejsce zajmuje chlorella.

Glony bez metali ciężkich

produkt  musimy kierować się wynikami jego czystości, uwzględniając zanieczyszczenia środowiska. W niektórych glonach mogą występować metale ciężkie. Chlorella z Korei Południowej hodowana jest w zadaszonych słodkowodnych basenach, dzięki czemu pozbawiona jest kontaktu z zanieczyszczeniami wody, gleby i powietrza i dlatego spełnia wszelkie normy czystości.  

źródło: newsrm.tv
fot. photogenica.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ