Partner serwisu
26 lipca 2016

Polpharma wspiera Światowe Dni Młodzieży

Kategoria: Ciekawostki

Polpharma wspiera Światowe Dni Młodzieży, przekazując leki i sprzęt medyczny o wartości ok. 100 tys. zł na potrzeby Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Polpharma wspiera Światowe Dni Młodzieży

Od 2002 roku Polpharma angażuje się w pomoc medyczną przy organizacji pielgrzymek Ojca Świętego do Polski. Również i tym razem – przy okazji spotkania młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem - przekazała potrzebne leki oraz sprzęt medyczny (strzykawki, igły, rękawiczki, stetoskopy i inne) do wyposażenia sanitariuszy i zabezpieczenia medycznego imprezy przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

Jednocześnie, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa lekowego i dostępu do ważnych produktów szpitalnych na wypadek sytuacji kryzysowej, firma powołała specjalny, całodobowy numer telefonu, który umożliwi hurtowniom szpitalnym szybki kontakt w przypadku niestandardowego zapotrzebowania na leki, a następnie – dostarczenie ich w trybie pilnym do potrzebujących szpitali.

Polpharma jest największą polską firmą farmaceutyczną, której mottem jest hasło Ludzie pomagają Ludziom. W poczuciu społecznej odpowiedzialności firma od lat angażuje się w inicjatywy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa lekowego pacjentów, edukacją medyczną i profilaktyką zdrowia. Od wielu lat Polpharma jest partnerem Caritas Polska, Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, działalności misjonarzy w krajach afrykańskich oraz innych projektów pomocowych.

Źródło: Polpharma

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ