Partner serwisu
26 lipca 2016

Co powinna zawierać wakacyjna apteczka?

Kategoria: Ciekawostki

Zanim wyjedziemy na urlop i oddamy się beztroskiemu lenistwu lub aktywnemu zwiedzaniu, warto pomyśleć o kilku preparatach, często okazujących się absolutnie niezbędnymi podczas urlopu. Starannie skompletujmy wakacyjny niezbędnik, który zapewni nam urlop bez niespodzianek. Co zabrać do wakacyjnej apteczki?

Co powinna zawierać wakacyjna apteczka?

Ewa Napiórkowska, farmaceutka z Apteki Medicover w Warszawie, podpowiada, że ważne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, dokąd, z kim i na jak długo się wybieramy. „Warto również przewidzieć rodzaj aktywności, jaki nas czeka u celu podróży. Osoby przewlekle chore powinny przede wszystkim zaopatrzyć się w wystarczający zapas leków, które regularnie przyjmują. Zaoszczędzi to niepotrzebnych stresów podczas zagranicznego wyjazdu – mówi farmaceutka.

Często zmieniając klimat lub otoczenie, zmienia się nasza dieta, a wraz z nią regularność wypróżnień. Na ich brak może wpływać stres związany z podróżą, dlatego warto mieć przy sobie środek łagodnie przeczyszczający. Koniecznie spakujmy też lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Sercowcy szczególnie powinni zadbać, aby spakować leki nasercowe, np. zawierające kwas acetylosalicylowy, który przeciwdziała powstawaniu zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Źródło: Newsrm.tv

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ