Partner serwisu
03 sierpnia 2016

25 tys. drzew na 25-lecie Oriflame

Kategoria: Kosmetyki

Swoje 25. urodziny Oriflame postanowiło uczcić w szczególny sposób – we współpracy z renomowaną Fundacją Nasza Ziemia posadzi 25 tys. drzew.

25 tys. drzew na 25-lecie Oriflame

Oriflame jest firmą, która dba o zrównoważony rozwój naszej planety. Poszukiwanie inspiracji w naturze oraz szacunek dla środowiska są kluczem do filozofii Oriflame. Firma nieustannie dąży, aby jej produkty, proces produkcji i opakowania były bardziej etyczne, trwałe i bezpieczne dla środowiska w całym cyklu ich życia.

Dlaczego trzeba sadzić drzewa?

Bo są nam niezbędne do życia w dobrych warunkach. Produkują tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, filtrują i oczyszczają powietrze, chronią przez hałasem i wiatrem, w upalne dni dają cień i obniżają wokół siebie temperaturę nawet o kilka stopni. Wspomagają retencję między innymi poprzez ograniczenie spływu wód opadowych, dzięki czemu pomagają zapobiegać występowaniu susz oraz powodzi. Są także drzewa źródłem pożywienia i budulca oraz pełnią ważną rolę w naszej kulturze.

Misją Fundacji Nasza Ziemia jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacja do działań służących jego ochronie.

Chcesz przyłączyć się do akcji?

Zaadoptuj drzewo online! Na stronie jubileuszowej http://oriflame25lat.pl/pielegnujemy-piekno-natury/ weź udział w quizie edukacyjnym i wybierz jedno z pięciu miejsc, gdzie zostanie zasadzone Twoje drzewo. Regiony są wybierane w porozumieniu z Fundacją Nasza Ziemia. 

To nie wszystko!

Już jesienią w ofercie Oriflame pojawi się nowa edycja gamy Eco Beauty, posiadającej certyfikaty Fairtrade, Ecocert oraz Forest Stewardship Council. Więcej informacji wkrótce!

Więcej informacji na temat działań Fundacji Nasza Ziemia znajduje się na stronie internetowej: http://www.naszaziemia.pl/

Źródło i fot.: Oriflame

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ