Partner serwisu
04 sierpnia 2016

PGF Urtica otwiera największe centrum dystrybucyjne leków szpitalnych w Polsce

Kategoria: Ciekawostki

PGF Urtica Sp. z o. o., należąca do Pelion S.A. – właściciela m.in. rodziny DOZ Aptek dbam o zdrowie oraz Drogerii Natura – poinformowała otwiera nowy magazyn leków szpitalnych. Inwestycja, warta blisko 30 mln zł, będzie największą tego typu hurtownią w kraju. To z tego miejsca leki zostaną przetransportowane do aptek szpitalnych i trafią do co trzeciego hospitalizowanego pacjenta.

PGF Urtica otwiera największe centrum dystrybucyjne leków szpitalnych w Polsce

Budynek o powierzchni 5000 m2 mieści się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przepustowość obiektu to 5500 miejsc paletowych w regałach wysokiego składowania oraz około 4000 lokalizacji półkowych. W celu zachowania najwyższych standardów i bezpieczeństwa, obiekt posiada wydzielone, dedykowane magazyny do składowania środków psychotropowych i prekursorów oraz środków cytostatycznych.

Nowa hurtownia będzie miejscem pracy dla 250 osób.

W naszej codziennej działalności dążymy do tego, by być rzetelnym partnerem dla szpitali, pacjentów oraz producentów. Gwarantujemy dbałość o najwyższą jakość naszych produktów oraz usług. Miesięcznie realizujemy ponad 40 000 zamówień dla około 4000 odbiorców na terenie całej Polski. Nowy magazyn pozwoli zwiększyć nasze możliwości operacyjne i jeszcze skuteczniej zapewnić pacjentom dostęp do bezpiecznej i innowacyjnej farmakoterapii – mówi Tomisław Bensari, Prezes Zarządu PGF Urtica Sp. z o.o.

Dzięki inwestycji spółka będzie w stanie dostarczyć leki do każdego miejsca w kraju w ciągu 24 godzin, a w trybie CITO w zaledwie 6 godzin od przyjęcia zlecenia. W ciągu miesiąca z magazynu wydawanych będzie 100 000 paczek oraz około 5000 palet.

Celem strategicznym Pelion jest stabilny i konsekwentny rozwój w sektorze ochrony zdrowia w myśl zawartej w naszej misji troski o jakość i długość życia. Co istotne, od początku pozostajemy polską firmą. Dzięki temu, inwestycje takie jak nowe centrum dystrybucyjne PGF Urtica wpływają nie tylko na rozwój naszej firmy, ale również oznaczają wymierne korzyści dla polskiej gospodarki – podkreśla Jacek Szwajcowski, Prezes Zarządu Pelion S.A.

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ