Partner serwisu
10 sierpnia 2016

Merck: Oświadczenie dotyczące produktu leczniczego Vigantoletten®

Kategoria: Z życia branży

W związku z decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z 4 sierpnia br. o wycofaniu z obrotu określonych serii produktu leczniczego Vigantoletten® 1000, Merck informuje, że nie dotyczy ona produktu sprowadzonego do Polski przez firmę Merck Sp. z o.o., będącą przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego na terenie Polski.
 

Merck: Oświadczenie dotyczące produktu leczniczego Vigantoletten®

Wycofanie obejmuje wyłącznie serie produktu wprowadzane do obrotu przez importera równoległego – firmę Forfarm Sp. z o.o., tj. przedsiębiorcę niepowiązanego z Grupą Merck. Z treści decyzji GIF udostępnionej do publicznej wiadomości wynika, że została ona podjęta ze względów formalnych związanych ze sprowadzeniem leku z kraju, w którym występuje on w innym składzie substancji pomocniczych w stosunku do produktu zarejestrowanego w Polsce.

Szczegółowe pytania w niniejszej kwestii, również w zakresie procesu reklamacyjnego, Merck prosi kierować do importera równoległego – firmy Forfarm Sp. z o.o.

Jednocześnie Merck Sp. z o.o. informuje, że produkt Vigantoletten® sprowadzany do Polski przez firmę Merck Sp. z o.o. jest w pełni zgodny z pozwoleniem.

Produkt spełnia wymagania jakościowe oraz pozostaje dostępny w aptekach.

Vigantoletten® to jedyny preparat witaminy D zarejestrowany w Polsce jako lek dostępny bez recepty (OTC), o potwierdzonej skuteczności klinicznej.

Źródło: Merck

Fot. freeimages.com
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ