Partner serwisu
18 sierpnia 2016

"Rzeczpospolita": Dla zdrowia i dla urody Polacy łykają na potęgę

Kategoria: Raporty i analizy

Wartość krajowego rynku suplementów diety sięgnie w tym roku 3,8 mld zł. Rodzime firmy szykują się też do ekspansji za granicę – pisze "Rzeczpospolita".

 

"Rzeczpospolita": Dla zdrowia i dla urody Polacy łykają na potęgę

Na wzmocnienie, na urodę, na sen, na odporność i uspokojenie, na pamięć i koncentrację – oto powody, dla których Polacy coraz częściej zażywają kolorowe pastylki do kupienia bez recepty w każdej aptece, a nawet w supermarketach. Są one nie tylko łatwo dostępne, ale i niedrogie – według firmy badawczej PMR, średnia cena opakowania wynosi ok. 16 zł.

Producentom i dystrybutorom suplementów diety sprzyja rosnąca dbałość Polaków o zdrowie i urodę w połączeniu ze starzeniem się społeczeństwa. Według badania IR Center w ubiegłym roku 70 proc. polskich internautów brało suplementy diety, a wśród osób do 24 lat i powyżej 64 roku życia ponad 84 proc.

Prognozy na kolejne lata są dobre, choć branża liczy się ze skutkami ograniczeń administracyjnych, na czele z obostrzeniami w reklamach suplementów. Do 2021 r. PMR prognozuje 7 proc. wzrost rynku rocznie, który za pięć lat ma być wart 5,4 mld zł. Niewiele branż w Polsce mogłoby się pochwalić podobną dynamiką – czytamy w artykule.

Źródło: PAP

Fot. 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ