Partner serwisu
25 sierpnia 2016

Polsko-kazachstańska współpraca na rzecz rozwoju leków ziołowych

Kategoria: Z życia branży

Grupa Polpharma wraz ze spółką Herbapol Warszawa podpisały porozumienie o współpracy z Południowokazachstańską Państwową Akademią Farmaceutyczną, której celem jest wspólny rozwój projektów naukowych, edukacyjnych i badawczych w zakresie preparatów ziołowych oraz leków pochodzenia naturalnego.

Polsko-kazachstańska współpraca na rzecz rozwoju leków ziołowych

Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się 23 sierpnia w czasie Forum Ekonomicznego Polska-Kazachstan, które towarzyszyło oficjalnej wizycie w Polsce Prezydenta Republiki Kazachstanu, Nursułtana Nazarbajewa.

Współpraca obejmie m.in. ocenę właściwości terapeutycznych ziół występujących w regionie Południowego Kazachstanu oraz potencjału do ich komercjalizacji w Kazachstanie i innych krajach regionu, a także analizę możliwości ekstrakcji i formulacji gotowego produktu leczniczego w zakładzie firmy Santo w Szymkencie. 

Należąca do Grupy Polpharma spółka Santo jest największym lokalnym producentem leków w Kazachstanie. Od 2011 roku prowadzi program inwestycyjny o łącznej wartości 100 mln dolarów. Celem programu jest rozwój innowacyjnych technologii oraz wdrożenie nowoczesnych standardów Dobrej Praktyki Wytwarzania w zakładzie w Szymkencie. Spółka jest członkiem Klastra Farmaceutycznego Południowego Kazachstanu. Rozwija również współpracę z Południowokazachstańską Akademią Farmaceutyczną w zakresie kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr dla przemysłu farmaceutycznego.

Firma Herbapol Warszawa od 60 lat specjalizuje się w produkcji wyrobów leczniczych na bazie wyciągów z ziół. W obszarze rozwoju produktów pochodzenia naturalnego współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, Zakładem Farmakognozji - Wydziałem Roślin Leczniczych, który również będzie uczestniczył w realizacji podpisanego porozumienia. 

Źródło: Polpharma

Fot. 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ