Partner serwisu
15 września 2016

Biomed-Lublin sprzedaje zapas przeterminowanego osocza

Kategoria: Z życia branży

12 września br. BIOMED-Lublin WSiS S.A. uzgodnił warunki i zawarł umowę sprzedaży osocza spółce Seraplex Inc z siedzibą w Pasadenie (CA, Stany Zjednoczone). Wartość transakcji wyniosła blisko 1,3 mln zł. Sprzedaż przeterminowanego osocza poprawia pozycję płynnościową spółki i zdejmuje z niej obowiązek ponoszenia kosztów magazynowania i utylizacji.

Biomed-Lublin sprzedaje zapas przeterminowanego osocza

Opisana umowa jest drugą z kolei umową zawartą z Seraplex, której przedmiotem jest sprzedaż osocza. Wcześniej w tym roku BIOMED-Lublin sprzedał mniejszą partię osocza za cenę o równowartości ok 800 tys. złotych. W wyniku zawartych umów BIOMED-Lublin nie posiada już osocza, którego termin przydatności do frakcjonowania upłynął. Ich łączna wartość przekracza 2 mln złotych.

– Dbałość o pozycję płynnościową i strukturę kapitału obrotowego to obszary, którym poświęcamy wiele uwagi. Rozsądna polityka magazynowa jest dla nas bardzo ważna. W połączeniu ze staraniami o wzmocnienie struktur marketingowo-sprzedażowych daje to solidne fundamenty do rozwoju spółki. -  podkreśla Andrzej Stachnik, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. – Dzięki sprzedaży, osocze, które dla nas straciło wartość, będzie mogło zostać wykorzystane przez naszego kontrahenta, specjalizującego się w tym obszarze. To dodatkowy pozytywny wymiar tej transakcji.

Źródło: Biomed-Lublin

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ