Partner serwisu
19 września 2016

Grupa Adamed podbija Czechy i Słowację

Kategoria: Nowoczesny zakład

Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna – Grupa Adamed – zamierza w ciągu pięciu najbliższych lat znaleźć się wśród 20 największych przedsiębiorstw branży farmaceutycznej w Czechach i Słowacji. W 2016 roku Grupa Adamed przejęła cztery tamtejsze spółki farmaceutyczne i włączyła je w swoją międzynarodową strukturę.

Grupa Adamed podbija Czechy i Słowację

Tym samym działalność rozpoczęły lokalne przedstawicielstwa firmy – Adamed Czech Republic oraz Adamed Slovakia. Grupa nie wyklucza również kolejnych akwizycji na europejskich rynkach.

Rozpoczęcie działalności w Czechach i na Słowacji to efekt prowadzonej przez nas długofalowej strategii globalizacji, w której upatrujemy szansę na dynamiczny rozwój Grupy Adamed. Od lat konsekwentnie umacniamy naszą pozycję na zagranicznych rynkach, czego dowodem jest fakt, że do dotychczasowych przedstawicielstw w Hiszpanii, Rosji, Ukrainie i Kazachstanie dołączyły kolejne dwa kraje. W pierwszej kolejności na nowych rynkach naszą działalność skupimy przede wszystkim na lekach na receptę, ale w niedalekiej przyszłości wprowadzimy leki OTC i suplementy diety – mówi Michał Wieczorek, Dyrektor Handlowy Grupy Adamed.

W 2016 roku Grupa przejęła działające zarówno w Czechach, jak i na Słowacji firmy Genericon i Iterchemia. Michał Wieczorek podkreśla jednak gotowość firmy do skorzystania z możliwości innych ciekawych lokalnych akwizycji. Celem jest znalezienie się wśród 20 największych przedsiębiorstw branży farmaceutycznej zarówno w Czechach, jak i na Słowacji. 

Rozwój biznesu u południowych sąsiadów wpisuje się w szerszy, zagraniczny kontekst działania Grupy Adamed. Działalność eksportową firma rozpoczęła już w 2003 roku, a obecnie jej produkty dostępne są dla pacjentów w Europie, na Środkowym Wschodzie, w Azji, Ameryce Łacińskiej oraz Oceanii.

Grupa Adamed

To polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała 30 lat temu od podstaw, na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie i na Ukrainie. Obecnie zatrudnia około 1600 osób. Od ponad 15 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest kilkudziesięcioma patentami.

Źródło: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ