Partner serwisu
03 października 2016

Procter and Gamble zainwestuje 200 mln dolarów na Węgrzech

Kategoria: Kosmetyki

Amerykański koncern Procter and Gamble zapowiedział projekt inwestycyjny wartości 200 mln dol., podpisując porozumienie o współpracy strategicznej z rządem węgierskim w swej fabryce w Csoemoer pod Budapesztem.

Procter and Gamble zainwestuje 200 mln dolarów na Węgrzech

Dyrektorka firmy na Europę Środkową Geraldine Huse powiedziała, że w przyszłości w fabryce w Csoemoer będą pakowane produkty marki Braun, a także montowane i pakowane niektóre produkty Oral B. Zostanie także zwiększona moc produkcyjna zakładu. Inwestycja ta przekroczy 200 mln dol. i stworzy 250 miejsc pracy.

Jak podkreśliła Huse, Procter and Gamble, który jest obecny na Węgrzech od 25 lat, zatrudnia w tym kraju 1200 osób i zainwestował w nim dotąd ponad 300 mln dol. Fabryka w Csoemoer produkuje środki higieniczne dla kobiet.

Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto, który sygnował porozumienie, podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że firmy amerykańskie wysunęły się na drugie miejsce wśród inwestorów na Węgrzech, a w ubiegłym roku Stany Zjednoczone po raz pierwszy stały się dla Węgier najważniejszym rynkiem eksportowym poza Unią Europejską.

Źródło: PAP
Fot. 123rf

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ