Partner serwisu
11 października 2016

„Prześcignąć raka” z Aflofarmem

Kategoria: Nowoczesny zakład

Aflofarm Farmacja Polska wsparła drugą edycję biegu „Prześcignąć Raka” organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika oraz Akademię Sportu i Zdrowia.  W ramach współpracy firma sfinansowała zakup pamiątkowych medali dla uczestników.

„Prześcignąć raka” z Aflofarmem

Bieg odbył się w niedzielę, 9 października na trasie Łódzkiego Szlaku Konnego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 300 uczestników.

– Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, że pomimo deszczowej pogody, bieg cieszył się tak dużym powodzeniem uczestników. Wydarzenie ma na celu popularyzację zdrowego stylu życia oraz uświadomienie łodzianom, jak ważna jest profilaktyka, w walce z chorobami nowotworowymi. To bardzo ważny i szczytny temat, tym bardziej, że według szacunków w ciągu najbliższych 10 lat choroby nowotworowe będą najczęstszym powodem śmierci w naszym kraju. Dlatego postanowiliśmy nie tylko wesprzeć inicjatywę finansowo, ale też wziąć w niej udział za sprawą naszego zespołu biegaczy Aflofarm Running Team. Głęboko wierzymy, że zdrowie zaczyna się od aktywnego stylu życia i na każdym kroku realizujemy tę ideę - mówi Tomasz Furman, członek zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: bieg na dystansie 5,4 km oraz marsz trasie 1,5 km. 

– Październik jest miesiącem walki z rakiem, dlatego w tym okresie szczególnie mocno angażujemy się w tego typu inicjatywy. Ruch i aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem profilaktyki chorób nowotworowych. Jednocześnie dla wielu z nas rak jest tematem tabu, a celem naszej imprezy jest przełamanie tej bariery poprzez sport - dodaje Justyna Teubler, kierownik działu promocji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kopernika w Łodzi.

Każdego roku w Polsce chorobę nowotworową diagnozuje się u ok. 150 tys. osób.  Do najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród kobiet zalicza się raka piersi, jelita grubego, płuca, trzonu macicy i jajnika. Polscy mężczyźni natomiast najczęściej chorują na raka płuc, raka gruczołu krokowego, jelita grubego, pęcherza moczowego oraz raka żołądka. Ryzyko wystąpienia nowotworu wzrasta wraz z wiekiem – po sześćdziesiątce diagnozuje się ok. 70% wszystkich przypadków.

Jednym z najważniejszych elementów profilaktyki nowotworowej jest zdrowy styl życia – regularna aktywność fizyczna, i odpowiednie odżywianie (dieta oparta na warzywach i owocach), Ogromne znaczenie ma także systematyczne przeprowadzanie badań profilaktycznych – takich jak USG piersi,  mammografia czy kolonoskopia.

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ