Partner serwisu
13 października 2016

Pasjonaci nauki uczestniczą w ADAMED SmartUP

Kategoria: Ciekawostki

Program ADAMED SmartUP, zainicjowany przez Fundację Grupy Adamed, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych, objął laureatów nagrody głównej 1. edycji, 10-miesięczną opieką edukacyjną.

Pasjonaci nauki uczestniczą w ADAMED SmartUP

W trakcie wieloetapowej rekrutacji, spośród 5,5 tysiąca zgłoszeń, wyłoniono szczęśliwą dziesiątkę najbardziej zdolnych polskich uczniów. Łącząc swój potencjał z ciężką pracą, otrzymali teraz unikalną szansę na zawalczenie o wyjątkowe stypendium naukowe.

– By znaleźć się wśród laureatów programu, młodzi pasjonaci nauki stawiali czoła zaskakującym zagadkom oraz nieoczekiwanym zwrotom akcji w internetowej grze naukowej, wzięli udział w teście wiedzy oraz spotkali się z Radą Naukową Programu podczas rozmów rekrutacyjnych. Co jest w tym wszystkim najcenniejsze to nagroda, nie kolejny puchar czy dyplom, lecz długoterminowa inwestycja w wiedzę, umiejętności i dalszy rozwój zainteresowań – mówi Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP.

50-cioro najlepszych uczestników programu wyjechało na innowacyjny obóz naukowy, a z tej grupy – w oparciu o wyniki rekrutacji, zaangażowanie i osiągnięcia podczas zajęć, motywację do nauki i rozmowę ewaluacyjną – wybrano 10-cioro laureatów nagrody głównej. To właśnie oni mieli możliwość korzystania z programu indywidualnych konsultacji edukacyjnych.

Współpracujący z Fundacją Grupy Adamed eksperci, którzy organizowali konsultacje, zadbali nie tylko o ich najwyższy poziom, ale przede wszystkim o prawdziwie indywidualny charakter. Zakres merytoryczny, forma i sposób naukowej pomocy zostały dopasowane do konkretnych potrzeb każdego ze zwycięzców programu.

Indywidualne konsultacje oprócz przygotowania praktycznego zapewniały także zdobycie wiedzy merytorycznej. Wszyscy zgodnie przyznają, że konsultacje były bardzo przydatne, pomogły im dalej rozwijać swoje zainteresowania i stawiać pierwsze, poważne kroki w kierunku imponującej naukowej kariery.

Laureaci mieli możliwość otrzymać wsparcie w procesie rekrutacji na polskie i zagraniczne uczelnie wyższe, a także poznać systemy edukacyjne innych krajów.

Aktualnie trwa rekrutacja do kolejnej, trzeciej już edycji programu.


Źródło: informacja prasowa
fot.: 123rf

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ