Partner serwisu
12 stycznia 2017

Sanofi i MSD kończą wspólne przedsięwzięcie w obszarze szczepionek w Europie

Kategoria: Z życia branży

Firma Sanofi oraz jej globalny dział szczepionek Sanofi Pasteur, potwierdziły zakończenie wspólnego przedsięwzięcia ze spółką MSD (w USA i Kanadzie znaną pod nazwą Merck & Co. Inc.). Od tej pory, Sanofi Pasteur i MSD będą osobno realizować własne strategie w obszarze szczepionek w Europie, wcielając te segmenty biznesowe w swoją pozostałą działalność operacyjną. Zmiana weszła w życie 1 stycznia 2017

Sanofi i MSD kończą wspólne przedsięwzięcie w obszarze szczepionek w Europie

Od czasu ogłoszenia planu o zakończeniu współpracy w marcu 2016 r., zmiany były koordynowane w formie otwartego dialogu z pracownikami SPMSD, związkami zawodowymi i interesariuszami zewnętrznymi, w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami. W okresie przejściowym, następującym po ogłoszeniu zakończenia współpracy, SPMSD oraz Sanofi i Merck, udziałowcy wspólnego przedsięwzięcia skoncentrują się na sprawnym i płynnym wdrożeniu zmian, przy jednoczesnym podtrzymaniu swoich celów w zakresie zdrowia publicznego i zobowiązań wobec pracowników, klientów i partnerów biznesowych.

Każda spółka będzie mogła opracować własną strategię w segmencie szczepionek tak, aby przysłużyć się zdrowiu publicznemu i przynieść korzyści pacjentom, pracownikom służby zdrowia i płatnikom. W listopadzie 2015 r., realizując założenia strategiczne do 2020 r., firma Sanofi ogłosiła plany dotyczące zmian w portfolio w oparciu o swoją wiodącą pozycję na rynku szczepionek.

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ