Partner serwisu
20 stycznia 2017

Polpharma oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski

Kategoria: Z życia branży

Polpharma została oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski na XXVIII Zimowej Uniwersjadzie, która odbędzie się  od 29 stycznia do 8 lutego 2017w Ałmatach. Weźmie w niej udział ponad sześćdziesięciu polskich sportowców. Największa reprezentacja wystąpi w narciarstwie alpejskim, łyżwiarstwie szybkim i snowboardzie. Do Kazachstanu polecą m.in. medaliści sprzed dwóch lat i olimpijczycy z Soczi.

Polpharma oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski

– Trzymamy kciuki za wszystkich naszych zawodników na uniwersjadzie, a dla medalistów ufundowaliśmy dodatkowe nagrody finansowe. Polpharma od lat wspiera aktywność sportową oraz liczne przedsięwzięcia skierowane do środowiska studenckiego. Sponsoring polskiej reprezentacji na uniwersjadzie w Kazachstanie ma jednak dla nas szczególne znaczenie – Polpharma jest największym polskim inwestorem w tym kraju, a właściciel naszej firmy – Pan Jerzy Starak – jest konsulem honorowym Kazachstanu w Polsce –  podkreśla Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy.

W Uniwersjadzie w Ałmatach udział weźmie ponad dwa tysiące sportowców z ponad sześćdziesięciu krajów świata. Rywalizacja odbędzie się w dwunastu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, curlingu, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie dowolnym, hokeju na lodzie, kombinacji norweskiej, short tracku, skokach narciarskich i snowboardzie. Biało-czerwoni wystąpią w dziewięciu dyscyplinach. Zabraknie ich w turnieju hokejowym oraz zawodach curlingowych i łyżwiarstwa figurowego.

W piątek, 27 stycznia br. w Warszawie odbędzie się uroczystość ślubowania i pożegnania reprezentacji. W naszej ekipie są  studenci 18 polskich i jednej zagranicznej uczelni. Wśród nich znajdzie się m.in. uniwersjadowy multimedalista Adam Cieślar, który w 2013 roku sięgnął po dwa złote i jeden srebrny, a dwa lata później dwa złote medale. Startujący w kombinacji norweskiej zawodnik AZS AWF Katowice, uczestnik igrzysk w Soczi będzie jedną z największych polskich gwiazd i nadziei medalowych. Kibice będą mogli emocjonować się występami także innych olimpijczyków  z Soczi. W Ałmatach walczyć o medale będą m.in. biegacz narciarski Jan Antolec czy snowboardzistki Karolina Sztokfisz i Aleksandra Król.

Zimowe Uniwersjady, w których rywalizują studenci z całego świata, rozgrywane są od 1960 roku. Polscy sportowcy zdobyli dotąd 159 medali – 47 złotych, 56 srebrnych i 56 brązowych.

Wyjazd sportowców na Uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem akademickiej reprezentacji Polski jest Regatta, która zapewnia stroje marki Dare2b.

Na bieżąco można będzie śledzić sukcesy polskiej reprezentacji na:

 

 

Źródło: polpharma.pl

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ