Partner serwisu
01 lutego 2017

Takeda przejmuje ARIAD Pharmaceuticals

Kategoria: Z życia branży

9 stycznia 2017 – Takeda Pharmaceutical Company Limited i ARIAD Pharmaceuticals, Inc. ogłosiły, że zawarto ostateczną umowę, w ramach której Takeda przejmie wszystkie pozostające w obiegu akcje ARIAD, po cenie 24,00 USD za akcję w gotówce lub całość wartości przedsiębiorstwa wynoszącą w przybliżeniu 5,2 mld USD.

Takeda przejmuje ARIAD Pharmaceuticals

Transakcja została jednogłośnie zatwierdzona przez zarządy obu spółek, a jej zamknięcie jest przewidywane na koniec lutego 2017 roku. Sarissa Capital, posiadacz 6,6% akcji zwykłych ARIAD, a także każdy z członków Zarządu ARIAD zgodzili się przekazać swoje udziały Takedzie, na mocy oferty. 

– Przejęcie ARIAD stanowi wyjątkową szansę, która umożliwi nam pozytywny wpływ na życie większej grupy pacjentów na całym świecie, rozwinięcie naszych priorytetów strategicznych i wygenerowanie zysku dla naszych udziałowców – powiedział Christophe Weber, prezes i dyrektor generalny Takedy.  – To bardzo ekscytujący czas dla Takedy, ponieważ poszerzymy nasze portfolio w hematologii i przekształcimy naszą globalną ofertę ukierunkowaną na guzy lite przez dodanie dwóch innowacyjnych terapii celowanych. Możliwości oferowane przez przejęcia tak zaawansowanych komplementarnych terapii celowanych nie zdarzają się często i jesteśmy bardzo podekscytowani potencjałem korzyści z tej transakcji płynących dla pacjentów, naszych akcjonariuszy i pozostałych udziałowców.

Paris Panayiotopoulos, prezes i dyrektor generalny ARIAD stwierdził – Jesteśmy bardzo zadowoleni z połączenia z Takedą, co pozwoli nam nie tylko przyspieszyć odkrywanie, opracowywanie i dostarczanie precyzyjnych terapii pacjentom cierpiącym na nowotwory rzadkie, ale również dostarczyć natychmiastową i znaczną wartość naszym akcjonariuszom poprzez istotne nadwyżki ze sprzedaży akcji. Ta ekscytująca transakcja stanowi świadectwo ciężkiej pracy i poświęcenia zespołu pracowników ARIAD. Darzymy Takedę olbrzymim szacunkiem i wierzę, że nasze wspólne zaangażowanie w innowację i kulturę opartą na badaniach naukowych zapewnią płynność przeprowadzenia transakcji.

 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na takeda.com.pl

 

 

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ