Partner serwisu
02 lutego 2017

COPA-DATA powiększa swój zarząd

Kategoria: Z życia branży

Międzynarodowa firma COPA-DATA, której główny profil działalności to automatyzacja i optymalizacja procesów, powiększa swój zarząd. Od 1 stycznia 2017 to: Thomas Punzenberger, Stefan Reuther oraz Phillip Werr stają się odpowiedzialni za strategię i działalność firmy.

COPA-DATA powiększa swój zarząd

Od założenia firmy w 1987 roku do dnia dzisiejszego Thomas Punzenberger ponosił wyłączną odpowiedzialność za zarządzanie firmą. W związku z bardzo dynamicznym rozwojem a także poszerzeniem zakresu działalności niezbędnym stało się podzielenie zadań i odpowiedzialności na trzy osoby. Główne zadanie postawione przed nowym zarządem to: zapewnienie stałego rozwoju tej rodzinnej firmy.

– W ciągu ostatnich pięciu lat nasze obroty podwoiły się i wyniosły ponad 30 milionów Euro, w tym okresie znacznie wzrosła również liczba pracowników. Wszystko wskazuje również na to, że w przyszłości rozkwit firmy COPA-DATA będzie jeszcze większy. Z tego też powodu nadszedł czas na obranie kursu pozwalającego utrzymać na nasz stabilny wzrost –  wyjaśnia Thomas Punzenberger. – Moja decyzja o podziale obowiązków związanych z zarządzaniem firmy pomiędzy kilka osób to także wyraz zaangażowania w ciągłą niezależność COPA-DATA.

Jako Dyrektor Generalny (CEO), Thomas Punzenberger (54 l.) będzie teraz skupiał całą swoją energię na produktach i innowacji. W odniesieniu do Industry 4.0 oraz Industrial IoT, przedsiębiorca widzi szczególny potencjał wzrostowy dla systemów oprogramowania opracowanych przez COPA-DATA.

Głównym Dyrektorem Sprzedaży (CSO) zostanie Stefan Reuther (37 l.) i przejmie odpowiedzialność za dział Sprzedaży i Rozwoju w COPA-DATA. Reuther pracuje w firmie od lipca 2002 roku. Rozpoczął swoją karierę zawodową jako Konsultant Techniczny w siedzibie głównej w Salzburgu, po czym zajmował kilka stanowisk w obrębie firmy – od Key Account Managera aż do Szefa działu Business Intelligence w niemieckiej filii COPA-DATA. Jako nowy członek zarządu, Reuther z powrotem będzie stacjonował w biurze w Salzburgu.

Na Głównego Dyrektora ds. Marketingu i Spraw Operacyjnych (CMO/COO) został mianowany Phillip Werr (36 l.), który będzie odpowiedzialny za marketing oraz organizację w firmie. Werr rozpoczął swoją karierę w COPA-DATA w grudniu 2010 roku jako Product Marketer. Na stanowisku Marketing Manager pracował w firmie od grudnia 2012 do końca 2016 roku.

 

 

Informacje o COPA-DATA

COPA-DATA jest technologicznym liderem w zakresie ergonomicznych i dynamicznych rozwiązań procesowych. Założona w 1987 roku spółka opracowała w swojej siedzibie w Austrii oprogramowanie zenon dla: HMI/SCADA, dynamicznego raportowania z produkcji orazi zintegrowanych systemów PLC. Spółka sprzedaje oprogramowanie zenon w swoich biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Dzięki zdecentralizowanej strukturze korporacyjnej klienci mają możliwość bezposredniego kontaktu z lokalnymi przedstawicielami firmy oraz uzyskania lokalnego wsparcia sprzedażowego i technicznego. COPA-DATA, jako spółka niezależna i dostosowująca się do nowych warunków, działa prężnie i ciągle podnosi standardy dotyczące funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest także liderem wyznaczającym tendencje na rynku. Ponad 100 000 tysięcy systemów zainstalowanych w ponad 50 krajach zapewniło całkiem nową automatykę spółkom w przemyśle spożywczym, w sektorze energii i infrastruktury, a także w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym.

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ