Partner serwisu
07 lutego 2017

Zimowa Uniwersjada rozpoczęta!

Kategoria: Z życia branży

Już w pierwszych dniach Uniwersjady w Kazachstanie polscy sportowcy zdobyli medale! W snowboardzie 1. miejsce zajęła Aleksandra Król, a 3. miejsce Karolina Sztokfisz. Polpharma, oficjalny sponsor polskiej reprezentacji, ufundowała dodatkowe nagrody dla wszystkich zdobywców medali.

Zimowa Uniwersjada rozpoczęta!

Ceremonią otwarcia w ultranowoczesnej hali lodowej Ałmaty Arena oficjalnie rozpoczęła się  28.Zimowa Uniwersjada! Chorążym reprezentacji Polski był skoczek narciarski Jakub Kot.

– Bycie chorążym to dla mnie wielki zaszczyt. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w mojej czwartej uniwersjadzie – mówił Kot.

W uroczystości uczestniczył prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew. Efektowna ceremonia swoim rozmachem nie ustępowała otwarciom innych wielkich imprez sportowych, choćby igrzyskom olimpijskim. W Ałmatach swoje reprezentacje wystawiło 55 państw.

Reprezentacja Polski w licznym składzie maszerowała w paradzie sportowców. Na trybunach dopingowali ją m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, pełniący obowiązki ambasadora w Kazachstanie, Andrzej Skrzydło oraz konsul RP w Ałmatach Radosław Gruk.

W piątek 27 stycznia w Warszawie odbyła się uroczystość ślubowania i pożegnania Akademickiej Reprezentacji Polski. W imieniu sportowców treść ślubowania odczytał skoczek narciarski Jakub Kot. Asystował mu multimedalista uniwersjadowy w kombinacji norweskiej Adam Cieślar, który z dwóch poprzednich uniwersjad przywiózł cztery złote i jeden srebrny medal. Wśród reprezentantów obecnych na spotkaniu byli m.in. biegaczka Ewelina Marcisz oraz alpejczycy Michał Kłusak i Paweł Babicki, którzy wprost z Kazachstanu udają się na Mistrzostwa Świata.

28. Zimowa Uniwersjada rozpoczęła się w niedzielę 29 stycznia i potrwa do 8 lutego. Weźmie w niej udział ponad 2 tys. sportowców z 64 krajów świata. W składzie naszej reprezentacji znalazło się 60 zawodników z 18 polskich i jednej zagranicznej uczelni.Najwięcej zawodników w kadrze reprezentuje kluby AZS AWF Katowice i AZS Zakopane. Biało-czerwoni wystąpią w dziewięciu dyscyplinach. Silną ekipę stanowić będą skoczkowie narciarscy, Stanisław Biela i Krzysztof Miętus. W skokach wystartuje także jedna kobieta - Magdalena Pałasz.

Akademicki Związek Sportowy, reprezentując Polskę w FISU, jest odpowiedzialny za udział polskiej reprezentacji akademickiej w Uniwersjadzie. Partnerem AZS w tym zakresie są zarówno polskie związki sportowe, jak i Ministerstwo Sportu i Turystyki, które tę imprezę umieściło w swoich zadaniach programowo-finansowych. Sportowców pożegnała w imieniu Ministra Sportu i Turystyki dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Urszula Włodarczyk, Ambasador Kazachstanu w Polsce Altay Abibullayev, Marek Matuszewski reprezentujący Sejmową Komisję Kultury Fizycznej i Sportu, Marzenna Koszewskaszefowa polskiej misji olimpijskiej, partnerzy i przedstawiciele mediów.

Oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest Polpharma – lider polskiego rynku farmaceutycznego i kluczowy polski inwestor w Kazachstanie. Partnerem jest marka Dare2b – producent odzieży sportowej. Dare2b zapewnia stroje dla akademickiej reprezentacji Polski. Patronami medialnymi reprezentacji są Onet.pl i Przegląd Sportowy.

 

 

Źródło i fot.: polpharma.pl

 

 

 

Źródło i fot.: polpharma.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ