Partner serwisu
17 lutego 2017

Grupa Adamed mecenasem filmu „Ja i mój tata”

Kategoria: Z życia branży

Grupa Adamed została mecenasem krótkometrażowego filmu „Ja i mój tata” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. Firma, odpowiadając na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny prowadzi zaawansowane prace na platformie neuropsychiatrycznej, co było głównym powodem do zaangażowania się w produkcję, bezpośrednio nawiązującej do choroby Alzheimera.

Grupa Adamed mecenasem filmu „Ja i mój tata”

Film opowiada wzruszającą historię relacji syna z ojcem. Dawid opiekuje się swoim cierpiącym na pogłębiającą się chorobę Alzheimera ojcem, Edwardem. Jak twierdzi sam reżyser, bezpośredniej inspiracji do filmu nie było, jedynie zamiar wzięcia trudnego tematu i pokazania go w sposób lżejszy niż zwykle, ale też wzruszający. W roli głównej zobaczymy Krzysztofa Kowalewskiego oraz Łukasza Simlata, a także Agnieszkę Żulewską i Tomasza Sapryka.

– Chcieliśmy poruszyć jak najwięcej strun emocjonalnych. Takie wyznaczyliśmy sobie zadanie. Szukaliśmy tematów, które mogły nam to umożliwić, aż wreszcie ktoś podsunął nam pomysł choroby Alzhaimera - przerażającej choroby, która nie powinna pozostawiać nadziei, ale która jednak ma swoje odcienie absurdu i komizmu – mówi Aleksander Pietrzak, reżyser.

Film obejrzeć będzie można podczas trzech pokazów specjalnych w styczniu i lutym.

 

 

Źródło i fot.: adamed.com.pl

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ