Partner serwisu
23 lutego 2017

Konferencja: Farmaceuta na oddziale szpitalnym – korzyści i wyzwania - odpowiedzią na potrzebę zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa farmakoterapii

Kategoria: Z życia branży

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Farmaceuta na oddziale szpitalnym – korzyści i wyzwania” odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. w nowoczesnym budynku Wydziału Farmaceutycznego z O. Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Celem wydarzenia jest poruszenie kwestii obecności farmaceuty na oddziale szpitalnym i jego włączenia do wielodyscyplinarnych zespołów terapeutycznych, a także zacieśnianie kręgu współpracy lekarzy, farmaceutów i przedstawicieli pozostałych zawodów medycznych.

Konferencja: Farmaceuta na oddziale szpitalnym – korzyści i wyzwania - odpowiedzią na potrzebę zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa farmakoterapii

Konferencja organizowana jest przez Katedrę i Zakład Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wraz z Komisją Farmakologii i Farmacji Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, Polskim Towarzystwem Farmakologii Klinicznej i Terapii oraz Studenckim Kołem Farmakologii Klinicznej. Gośćmi będą m. in. krajowe autorytety w dziedzinie farmacji klinicznej - prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, farmakologii klinicznej - prof. dr hab. Bogusław Okopień, a aspekty ekonomiczne obecności farmaceuty na oddziale poruszy prof. dr hab. Elżbieta Nowakowska. Prelegentami będą również specjaliści ze Słowenii, Czech oraz Niemiec – w tym mgr farm. Klaus Meier, Przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Onkologicznych.

– Rozwój farmacji klinicznej i związanej z nią opieki farmaceutycznej zmienia rolę i zadania farmaceuty w ochronie zdrowia. Wymaga to ścisłego współdziałania wszystkich członków zespołu terapeutycznego, zwłaszcza lekarzy i farmaceutów, z poszanowaniem umiejętności i kompetencji przedstawicieli obu zawodów, w atmosferze życzliwości i wzajemnego zrozumienia – mówi prof. dr hab. Anna Wiela- Hojeńska, Przewodnicząca Komitetu Naukowego konferencji.

Organizatorzy podkreślają zatem, że wydarzenie skierowane jest nie tylko do farmaceutów, ale także lekarzy, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz studentów i doktorantów. Formularz rejestracji oraz pełny program konferencji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

Więcej informacji można znaleźć na:

www.konferencje.umed.wroc.pl/farmaceutanaoddziale

www.facebook.com/farmaceutanaoddziale

Kontakt: farmaceuta.na.oddziale@gmail.com

 

Patronat medialny nad konferencją objął portal kierunekfarmacja.pl

 

 

 

 

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ