Partner serwisu
03 marca 2017

Farmacja w PUM - podpisano list intencyjny

Kategoria: Z życia branży

2 marca 2017 roku Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie podpisał list intencyjny z Województwem Zachodniopomorskim w sprawie ścisłej współpracy przy utworzeniu kierunku farmacja. List podpisali: Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego i prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, rektor PUM.

Urząd Marszałkowski dysponuje potencjałem organizacyjnym, który mógłby być wykorzystany w przyszłości jako baza dydaktyczna dla tego kierunku.

– Farmacja na Pomorzu Zachodnim to będzie wielki atut tego regionu, dla którego warto przyjechać i warto tu pozostać – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz – chcemy udostępnić potencjał, który mamy w regionie.

Farmacja jest kierunkiem strategicznym szczecińskiej uczelni medycznej i może być uruchomiony jeszcze w tym roku.

– Farmacja będzie naszym 14 kierunkiem ale jednym z najważniejszych – zapewniał rektor PUM prof. Bogusław Machaliński – liczymy na wzmocnienie regionu kadrą farmaceutyczną i naukową. Dalekosiężnym celem jest współpraca z przemysłem. To jest innowacyjna gospodarka i komercjalizacja pomysłów naukowych. 

O możliwości uruchomienia kierunku jeszcze w tym roku mówiła prof. dr hab. n. med. Barbara Gawrońska–Szklarz, pełnomocnik rektora ds. farmacji.

– Jesteśmy jedyną uczelnią medyczną publiczną, która nie ma farmacji – powiedziała prof. B. Gawrońska-Szklarz – sami nie stworzymy potrzebnych laboratoriów, potrzebujemy wsparcia.

Wniosek o utworzenie farmacji w PUM zostanie wysłany do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do końca marca. Oceniany będzie także przez Państwową Komisję Akredytacyjną, jeśli otrzyma pozytywną ocenę do czerwca 2017 roku będzie szansa na uruchomienie tego kierunku od roku akademickiego 2017/2018. PUM planuje przyjąć na pierwszy rok studiów 60 studentów. Studia będą pięcioletnie, po ich ukończeniu absolwent otrzyma tytuł magistra farmacji.

 

 

Źródło i fot.: pum.edu.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ