Partner serwisu
21 marca 2017

Świat laboratoriów na Targach EuroLab

Kategoria: Z życia branży

Już niebawem rozpocznie się najważniejsze w Polsce spotkanie branży laboratoryjnej, które co roku przyciąga ludzi nauki i świata biznesu. 19. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 29-31 marca w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Równolegle zostaną zorganizowane 6. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.

Świat laboratoriów na Targach EuroLab

Targi EuroLab to spotkanie polskich i zagranicznych specjalistów z branży laboratoryjnej, którzy przyjeżdżają by poznać nowości sprzętowe, produktowe i wymieniać się doświadczeniami. To właśnie tu eksperci z instytutów naukowych, jednostek badawczo-rozwojowych i wszelkiego typu laboratoriów mają dostęp do najnowszego asortymentu produktów, sprzętu i usług. Wydarzenie jest także źródłem informacji o nowoczesnych technikach i metodach badawczych, które dla przedstawicieli przemysłu stanowią inspirację do rozwijania oferty.

Oferta od A do Z

Wśród wystawców znajdą się producenci i dystrybutorzy m.in.: wyposażenia laboratoriów, aparatury analitycznej, sprzętu optycznego, kontrolno-pomiarowego czy substancji chemicznych. Obecne będą także instytucje certyfikujące oraz firmy i jednostki, które posiadają rozwiązania i usługi dla laboratoriów.

Prezentowana na EuroLab szeroka oferta obejmie m.in.: precyzyjne wagi, cyfrowe mikroskopy, nowoczesne wirówki, mikrowirówki, młynki wirnikowe, statywy do pipet, narzędzia do pomiarów, wzorcowania, pełen wachlarz sprzętu do pobierania, transportu i przechowywania materiału.

Program merytoryczny

Ważną część targów stanowi program merytoryczny, którego tematyka dotyczy aktualnych dla branży zagadnień. To wyjątkowa okazja by wysłuchać naukowców i ekspertów, którzy podzielą się ze słuchaczami wiedzą i doświadczeniem.

W programie znajdzie się m.in. konferencja „Wdrażamy znowelizowane wymagania normy ISO/IEC 17025 - ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, którą zorganizuje Polskie Centrum Akredytacji. Odbędą się też: seminarium „Od wzorcowań do badań" Głównego Urzędu Miar, cykl wykładów „Problemy Laboratoriów” Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB i Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz „Laboratorium - modele tworzenia koncepcji projektowych” wykład organizowany przez portal Laboratoria.net.

 

Więcej informacji o targach, programie i rejestracja na targi znajduje się na stronie www.targieurolab.pl.

 

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ