Partner serwisu

Cubis ® najwyższa klasa wag laboratoryjnych

Kategoria: Jakość

Firma Sartorius wprowadziła na rynek nową serię wag laboratoryjnych. Cubis® to waga modułowa, która umożliwia przeprowadzenie samodzielnej konfiguracji. Jej użytkownik może więc maksymalnie dostosować funkcję urządzenia do swoich potrzeb oraz oczekiwań.

       Seria Cubis® oferuje do wyboru: 3 panele sterowania, 28 modułów wagowych, 4 szklane osłony oraz 6 różnych wyjść danych. Opcjonalnie do niektórych modeli można również wybrać szalkę kraciastą Q-grip oraz metalową osłonę DR.  W ten sposób Cubis® jest idealny zarówno do prostego ważenia, jak i do zastosowań objętych metrologią prawną, np. w przemyśle farmaceutycznym.
      W zależności od zadań, do których waga będzie wykorzystywana, należy wybrać odpowiedni panel sterowania z wyświetlaczem. Wersja podstawowa MSE posiada czarnobiały wyświetlacz oraz dwa wyjścia danych w standardzie (USB, RS232C). Panel sterowania MSU posiada dodatkowo możliwość wyświetlania tekstu i grafiki, jak również regulowania kąta jego nachylenia oraz wyjście danych Ethernet i czytnik kart SD. Z kolei panel sterowania MSA został wyposażony w kolorowy, dotykowy wyświetlacz z przyciskami do obsługi najważniejszych funkcji.


      Sartorius oferuje również szeroką gamę akcesoriów, których zastosowanie może jeszcze bardziej ułatwić pracę w laboratorium, np. uchwyt do pojemników laboratoryjnych, zestaw do oznaczania gęstości, zestaw do kalibracji pipet, zewnętrzny przełącznik do uruchamiania różnych funkcji, skaner kodów kreskowych czy drukarkę zapewniającą wydruk zgodny z GLP.
      Cubis, jak na serię wag klasy premium przystało, zadbał również o to, aby konstrukcja szklanej osłony była nowoczesna i funkcjonalna. Na jej ściankach umieszczono powłokę przewodzącą ładunki elektrostatyczne, dzięki czemu wyniki ważenia są jeszcze bardziej precyzyjne i dokładne. Użytkownik ma do wyboru osłonę ręcznie otwieraną, automatyczną z funkcją inteligentnego „uczenia się” lub automatyczną z funkcją inteligentnego „uczenia się” oraz z wbudowanym jonizatorem do eliminacji ładunków elektrostatycznych. Wszystkie elementy osłony można wyjąć w łatwy sposób, stąd utrzymanie wagi w czystości stało się jeszcze łatwiejsze.
    Kolejną technologiczną innowacją wag Cubis® jest automatyczne poziomowanie, które można uruchomić poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Sartorius oferuje również do wyboru poziomowanie manualne.
     Wówczas na wyświetlaczu pojawia się komunikat o konieczności wypoziomowania wagi oraz interaktywne sugestie informujące, którą nóżką należy wyregulować wagę, a także w którą stronę dokonać regulacji.
      Seria Cubis jako pierwsza na świecie oferuje w swoim standardowym asortymencie wagę półmikroanalityczną o zakresie ważenia 220 g, która jest całkowicie obsługiwana od góry. Urządzenie posiada mniejsze rozmiary, co pozwala zaoszczędzić do 25% miejsca w laboratorium w porównaniu do innych wag, w których zastosowano podobne rozwiązanie.
     W wagach Cubis zastosowano również innowacyjną technologię, która pozwala kompensować niedokładność odczytu spowodowaną niecentrycznym ułożeniem próbki na szalce. Rozmiar samej szalki został nieco powiększony.
      Cubis® wyróżnia również łatwa i intuicyjna obsługa. Na jednym urządzeniu może pracować kilku użytkowników bez konieczności każdorazowego programowania wagi.
Korzystając z funkcji zarządzania użytkownikami i zadaniami, każdy bez problemu odnajdzie swoje ustawienia w systemie wagi. Po otrzymaniu zgody od kierownika laboratorium (administratora) może także uzyskać dostęp do zadań innych użytkowników.
       Nowa seria wag Cubis® oferuje swoim użytkownikom możliwość korzystania z urządzeń najwyższej klasy, inwestując tylko w te rozwiązania, które są im potrzebne.

Artykuł sponsorowany został opublikowany w magazynie "Przemysł Farmaceutyczny" nr 3/2011

 

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ