Partner serwisu
15 maja 2017

Firma Automatech oficjalnym partnerem COPA-DATA, światowego lidera w produkcji oprogramowania HMI/SCADA

Kategoria: Z życia branży

Społeczność programu Partner Community firmy COPA-DATA, powitała w swoim gronie kolejnego członka, firmę Automatech Sp. z o.o., uznanego na polskim rynku integratora systemów i dystrybutora światowych marek produktów automatyki przemysłowej. Na zdjęciu Pani Anna Kołodziejczyk-Mieciek (Prezes) wraz z pracownikami Automatech Sp. z o.o.

Firma Automatech oficjalnym partnerem COPA-DATA, światowego lidera w produkcji oprogramowania HMI/SCADA

 

Program COPA-DATA to aktywna, światowa sieć certyfikowanych specjalistów opierająca się na długotrwałym i zrównoważonym partnerstwie biznesowym, gdzie zaufanie i zaangażowanie to wartości kluczowe. Jednocześnie cechy, które są cenione u wszystkich partnerów to: umiejętności w zakresie tworzenia nowych rozwiązań, docierania do nowych klientów, otwierania się na nowe rynki i nowości technologiczne. Firma inżynierska Automatech Sp. z o.o., idealnie wpisuje się we wszystkie założenia i z tego powodu przyjęcie jej do programu, było dla COPA-DATA czymś bardzo naturalnym.

 

 

Partnerstwo COPA-DATA i Automatech odpowiedzią na rozwój technologii Industry 4.0 i IoT.

Automatech Sp. zo.o. jest firmą inżynieryjną z ponad 20-letnim doświadczeniem w kraju i za granicą. Znaczna część rozwiązań, które tworzy jest dedykowana dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb klientów przemysłowych. Realizowane projekty są niepowtarzalne i mają w większości charakter prototypowy. Dodatkowo firma prowadzi własne prace badawcze nad technicznymi i fizycznymi możliwościami wyjaśnienia przedstawionych przez klientów problemów. Niemniej jednak w jej ofercie znajdują się także gotowe i sprawdzone rozwiązania techniczne powstałe na bazie wiedzy i wieloletnich doświadczeń. Aby zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednych klientów oraz utrzymać światowy poziom swoich realizacji, zespół inżynierów z firmy Automatech Sp. z o.o., nieustannie poszerza wiedzę i zdobywa nowe kompetencje. Powyższe argumenty to jedne z wielu, które przemawiały podjęcie bliższej współpracy z COPA-DATA, już nie na zasadach producent oprogramowania - klient ale jako Partner.

Kolejnym bardzo ważnym powodem decyzji o partnerskiej współpracy z COPA-DATA, była możliwość udzielania odpowiedzi na coraz częstsze zapytania klientów o kompleksowe usługi obejmujące najnowsze rozwiązania oparte o systemy typu SCADA. Ponadto ciągła ekspansja przemysłu w kierunku Industry 4.0 oraz IoT stawia coraz wyższe wymagania polskim firmom i odpowiedzią na te oczekiwania jest właśnie oprogramowanie zenon od firmy COPA DATA.

 

„Oprogramowanie zenon idealnie wpisuje się w aktualne zmiany i oczekiwania rynku. Pokazało nam ono jak ważnym elementem realizacji projektów inżynierskich jest etap końcowy czyli właściwa wizualizacja procesów” – mówi Prezes firmy Automatech Sp. z o.o., pani Anna Kołodziejczyk-Mieciek. I dalej kontynuuje: ,,Warto również dodać, iż dzięki zenon, efekt końcowy nie musi być okupiony wieloma dniami żmudnej i ciężkiej pracy nad danym projektem, tylko może stać się czystą przyjemnością.’’

 

Partnerska współpraca obydwu firm pozwoli na zwiększenie kompetencji w zakresie rozwiązań oferowanych dla automatyki przemysłowej, a samej firmie Automatech na oferowanie nowoczesnych rozwiązań coraz szerszej grupie klientów, którzy do tej pory byli poza jej zasięgiem.

 

 

 

Informacje o COPA-DATA

COPA-DATA jest technologicznym liderem w zakresie ergonomicznych i dynamicznych rozwiązań procesowych. Założona w 1987 roku spółka opracowała w swojej siedzibie w Austrii oprogramowanie zenon dla: HMI/SCADA, dynamicznego raportowania z produkcji oraz zintegrowanych systemów PLC. Spółka sprzedaje oprogramowanie zenon w swoich biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Dzięki zdecentralizowanej strukturze korporacyjnej klienci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z lokalnymi przedstawicielami firmy oraz uzyskania bieżącego wsparcia sprzedażowego i technicznego. COPA-DATA, jako spółka niezależna i dostosowująca się do nowych warunków, działa prężnie i ciągle podnosi standardy dotyczące funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest także liderem wyznaczającym tendencje na rynku. 100 000 systemów zainstalowanych w ponad 90 krajach zapewniło całkiem nową automatykę spółkom w przemyśle spożywczym, w sektorze energii i infrastruktury, a także w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym. Więcej na www.copadata.com

Informacje o Automatech Sp. z o.o.

Automatech Sp. z o.o., jest polską, specjalistyczną firmą inżynierską z ponad 20-letnim doświadczeniem w działalności na rynku automatyki przemysłowej w kraju i za granicą. Prowadzi również sprzedaż komponentów automatyki przemysłowej, a także oferuje szeroki wachlarz profesjonalnych usług inżynierskich. Wśród aplikacji i rozwiązań, jakie firma dostarcza klientom, znajdują się między innymi: wizyjne stanowiska kontroli jakości, laserowe stanowiska znakujące, telemetryczne pomiary wielkości elektrycznych oraz nieelektrycznych, układy kontroli zużycia energii i innych parametrów w zakładach przemysłowych, budowa maszyn i urządzeń oraz budowa kompletnych układów sterowania urządzeniami. Etyka działania, wysoka jakość usług oraz terminowość ich wykonania powodują, że liczba klientów wynosi ponad 5 tysięcy firm w Polsce i zagranicą. Więcej na: www.automatech.pl

Kontakt prasowy w Polsce:

Urszula Bizoń-Żaba
Chief Operating Officer/Dyrektor Operacyjny
urszula.bizon-zaba@copadata.com

 

COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
Ul. Josepha Conrada 51
PL–31-357 Kraków
Tel.: +48 (12) 290 10 54
www.copadata.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ