Partner serwisu
16 maja 2017

Wezwanie KIPF na akcje Pelion zakończyło się sukcesem

Kategoria: Z życia branży

KIPF (Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji sp. z o. o.) sukcesem zakończyło wezwanie na akcje spółki Pelion S.A. W efekcie został spełniony warunek wezwania, który zakładał osiągnięcie przez wzywającego przynajmniej progu 90% łącznej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki Pelion.

Wezwanie KIPF na akcje Pelion zakończyło się sukcesem

W wezwaniu złożone zostały zapisy na sprzedaż w sumie 6 942 165 akcji spółki Pelion, w tym 6 918 865 akcji na okaziciela oraz 23 300 akcji imiennych.

Wkrótce KIPF planuje przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji Pelion w celu osiągnięcia 100% łącznej liczby akcji i głosów na Walnym Zgromadzeniu Pelion, a następnie wycofanie spółki z GPW.

W tym ważnym dla nas momencie, chciałbym podziękować akcjonariuszom i inwestorom giełdowym za wspólne 20 lat na giełdzie i pozytywną dla nas odpowiedz na wezwanie. Pelion jako spółka prywatna będzie nadal realizował swoją misję dbania o jakość i długość życia pacjentów - komentuje Jacek Szwajcowski.

Transakcje w ramach wezwania zostaną zawarte w dniu 17 maja, a rozliczenie transakcji nastąpi nie później niż 19 maja 2017 r.

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ