Partner serwisu
17 maja 2017

Grupa Master Pharm zwiększa przychody i zyski w I kw. 2017 r.

Kategoria: Z życia branży

15,8% rdr wzrosły skonsolidowane przychody Master Pharm, producenta suplementów diety i środków wspomagających zdrowie. Przełożyły się na 1,6 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 22,4%. 

Grupa Master Pharm zwiększa przychody i zyski w I kw. 2017 r.

Odnotowane w I kw. 2017 r. przychody Grupy ukształtowały się na poziomie 13,3 mln zł. Wpływ na blisko 16% wzrost sprzedaży wobec I kw. roku ubiegłego miały przede wszystkim przychody spółki zależnej Avet Pharma, które w analizowanym okresie wyniosły 4,3 mln zł, wykazując 39% wzrostu rdr. Jednostkowe przychody Master Pharm S.A. wzrosły w analizowanym okresie o 5,4% rdr do poziomu 10,2 mln zł. Wpływ na tę zmianę miał przede wszystkim wzrost liczby obsługiwanych odbiorców usług produkcji kontraktowej.

Zysk netto Grupy Master Pharm za I kw. br. wyniósł 1,6 mln zł, rosnąc o 22,4% rdr. Na poziomie jednostkowym wynik finansowy osiągnął natomiast 1,45 mln zł, co oznacza spadek o 7% rdr. Jak wyjaśnia Zarząd, w omawianym okresie rentowność Spółki wciąż pozostawała pod wpływem kosztów rozwoju.

Wzrost zysku na poziomie skonsolidowanym jest przede wszystkim rezultatem wyższej efektywności sprzedaży w spółce zależnej Grokam, zajmującej się produkcją kontraktową. Rentowność na poziomie jednostkowym wynika natomiast ze wzrostu kosztów wynagrodzeń, usług obcych i zarządu, związanych z rozbudową i organizacją zaplecza produkcyjnego – stwierdził Jacek Franasik, Prezes Master Pharm S.A.

Zrealizowane przez Master Pharm inwestycje dotyczyły przede wszystkim rozbudowy i doposażenia zakładów w Łodzi i Mielcu o nowe urządzenia oraz linie produkcyjne. Spółka uruchomiła także laboratorium, w którym rozpoczęła pracę nad nowymi składnikami suplementów diety. W związku z przeprowadzoną rozbudową mocy produkcyjnych, a także planowanym zwiększeniem skali działań handlowych i marketingowych, Zarząd oczekuje utrzymania korzystnych tendencji sprzedażowych w bieżącym roku obrotowym.

21 kwietnia oficjalnie otworzyliśmy nowy zakład. Zakończyliśmy fazę rozruchu, nowe maszyny już wykonują pierwsze kontrakty komercyjne. Spodziewamy się, że poniesione w ubiegłym roku oraz w minionym kwartale nakłady korzystnie przełożą się na całoroczne wyniki Grupy – dodaje Jacek Franasik.

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ