Partner serwisu
24 maja 2017

W czym tkwi potencjał farmacji według Roche?

Kategoria: Z życia branży

Roche jest producentem wysoko specjalistycznych leków. Firma dostrzega ogromny potencjał w nauce i rozwoju. Krzysztof Adamcewicz, dyrektor ds. korporacyjnych Roche Polska Sp. z.o.o., twierdzi, że rynek polski jest przyszłościowy dla innowacyjnych technologii.

W czym tkwi potencjał farmacji według Roche?

Roche oprócz produkcji leków inwestuje także w technologię. Dyrektor Adamcewicz zauważa, że polski rynek jest bardzo przyszłościowy pod tym względem. – Potencjał tkwi w kapitale ludzkim, wyższych uczelniach i naukowcach – mówi.

Podczas dyskusji na temat rozwoju branży farmaceutycznej w Europie Centralnej w czasie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego, dyrektor ds. korporacyjnych Roche Krzysztof Adamcewicz zauważył, że przemysł farmaceutyczny jest nośnikiem innowacyjnych technologii.

– Cały czas musimy pamiętać, że to innowacja jest kluczem do rozwoju  farmacji i to w nią należy inwestować. Mamy nadzieję, że rola innowacji w Polsce wzrośnie, a branża farmaceutyczna będzie nadal wspierać rozwój krajowej gospodarki – powiedział Krzysztof Adamcewicz .

Roche jest firmą otwartą na inwestycje i pozytywnie spogląda na nadchodzące zmiany ustawowe, które wypływają z Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Zdrowia. .

Roche jest chętny do podjęcia współpracy z instytutami naukowymi oraz lokalnymi przedstawicielami przemysłu. Firma przy współpracy z Centrum Onkologii w Warszawie stworzyła Centrum Naukowo-Przemysłowe - jeden z pierwszych ośrodków badawczo-rozwojowych w Polsce, który pozwala m.in. na realizację badań klinicznych wczesnych faz.

Jak stwierdził dyrektor Krzysztof Adamcewicz: – Filozofią Roche jest stwierdzenie, że nauka i rozwój jest tym, co w farmacji jest najważniejsze. Tutaj tkwi potencjał.

Wypowiedź pochodzi z debaty, która odbyła się w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 11 maja 2017 r.

Fot.: BMP

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ