Partner serwisu
10 lipca 2017

Granty INNNEUROPHARM dla projektów Polpharmy

Kategoria: Z życia branży

Grupa Polpharma uzyskała dofinansowanie dla dwóch projektów w ramach programu sektorowego INNNEUROPHARM wpierającego projekty badawcze sektora farmaceutycznego.

Granty INNNEUROPHARM dla projektów Polpharmy

Dofinansowanie otrzymały:

  • projekt Oddziału Polpharma Biologics  pt: „Opracowanie uniwersalnego modelu testowania farmakokinetyki terapeutycznych przeciwciał monoklonalnych na etapie badań przedklinicznych, z wykorzystaniem modelu zwierzęcego świni hodowlanej”.

Wartość przyznanej dotacji wynosi: 1 600 281,80 zł

  • projekt Konsorcjum Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA i Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA,  pt.: „Nowoczesny lek generyczny o zmodyfikowanym uwalnianiu alternatywą terapeutyczną dla pacjentów ze schizofrenią”.

Wartość przyznanej dotacji to 11 932 199,55 zł

W przeciwieństwie do poprzedniej perspektywy finansowej, wsparcie projektów badawczych koncentruje się obecnie na wybranych i wiodących dziedzinach nauki i gospodarki, stanowiących potencjał rozwojowy Polski i regionów, czyli tzw. inteligentnych specjalizacjach. Do jednej z takich specjalizacji należy obszar ochrony zdrowia, w tym farmacja i biotechnologia. Przyznane granty są potwierdzeniem innowacyjności Polpharmy i dowodem na to, że kierunek rozwoju obrany przez firmę jest zgodny z oczekiwaniami nowoczesnej polskiej gospodarki.

Program INNONEUROPHARM został powołany na wniosek Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF). Jest on jednym z dostępnych narzędzi wsparcia dla projektów badawczo-rozwojowych.

Inne krajowe inicjatywy wspierające projekty badawcze to między innymi program „Szybka ścieżka”, w którym Oddział Biotechnologii Polpharmy uzyskał dwa granty na projekty rozwoju przeciwciał monoklonalnych.

 

Źródło: polpharma.pl

Fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ