Partner serwisu
14 lipca 2017

Spółka Sanofi przejmie Protein Sciences

Kategoria: Z życia branży

Spółka Sanofi ogłosiła planowane przejęcie firmy Protein Sciences, prywatnej spółki biotechnologicznej zajmującej się wytwarzaniem szczepionek, której siedziba znajduje się w Meriden w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z umową spółka Sanofi dokona płatności z góry w wysokości 650 milionów dolarów i zapłaci do 100 milionów dolarów po ukończeniu określonych etapów prac. 

 

Spółka Sanofi przejmie Protein Sciences

W październiku 2016 roku wytwarzana przez firmę Protein Sciences czterowalentna szczepionka przeciwko grypie (QIV) Flublok® została dopuszczona do obrotu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Preparat Flublok® to jedyna zatwierdzona przez FDA szczepionka przeciwko grypie oparta na rekombinowanym białku.

Przejęcie firmy Protein Sciences pozwoli nam uzupełnić nasze portfolio produktów przeciwko grypie o rekombinowaną szczepionkę, której skład nie jest oparty na białku jaja kurzego – powiedział David Loew, wiceprezes wykonawczy Sanofi i szef Sanofi Pasteur (dział szczepionek grupy Sanofi).

Firma Protein Sciences aktywnie poszukiwała szansy na rozwój, zwłaszcza na terenie USA – powiedziała Manon M.J. Cox, prezes i dyrektor firmy Protein Sciences. Spodziewamy się, że po połączeniu naszej firmy z Sanofi Pasteur, szczepionka Flublok® zyska dzięki doświadczeniu Sanofi Pasteur w dziedzinie szczepionek przeciwko grypie.

Przejęcie, które zostało jednogłośnie zatwierdzone przez zarząd firmy Protein Sciences i większość jej udziałowców, ma zostać sfinalizowane w trzecim kwartale 2017 roku, po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń. 

Informacje o Protein Sciences

Protein Sciences to prywatna spółka biotechnologiczna założona w 1983 roku. Jej siedziba znajduje się w amerykańskim mieście Meriden w stanie Connecticut. Misją Protein Sciences jest ratowanie życia i poprawa stanu zdrowia pacjentów, dzięki opracowywaniu innowacyjnych szczepionek i biofarmaceutyków.

Informacje o Sanofi Pasteur

Sanofi Pasteur wytwarza szczepionki przeciwko grypie sezonowej w czterech zakładach produkcyjnych: Swiftwater (Pensylwania, Stany Zjednoczone), Val-de-Reuil (Francja), Ocoyoacac (Meksyk) oraz Shenzhen (Chiny).

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ