Partner serwisu
17 lipca 2017

SuperTrak – system transportu przemysłowego

Kategoria: Z życia branży

SuperTrak jako jedyny system na rynku oferuje technologię przeciwdziałania ruchom cieczy w zbiorniku, która tłumi drgania na powierzchni cieczy, zapobiegając jej rozlaniu podczas transportu.

SuperTrak – system transportu przemysłowego

Transport cieczy – szybszy i bez rozlewania 

System transportu przemysłowego B&R pozwala przewozić ciecze szybko i bez rozlewania, tym samym zapewniając zwiększoną produktywność. SuperTrak to jedyny dostępny na rynku system z technologią przeciwdziałania ruchom cieczy w zbiorniku. Technologia ta tłumi drgania na swobodnych powierzchniach, zapobiegając przelaniu się cieczy poza krawędzie zbiornika podczas transportu. 

Żadnych wycieków z otwartych pojemników

Termin „sloshing” jest używany do opisu zachowania cieczy w przewożonych pojemnikach. Specjalnie zaprojektowane profile ruchu zapobiegają powstawaniu dodatnich sprzężeń zwrotnych na powierzchni cieczy, dzięki czemu pozostaje ona niezmącona podczas transportu.  Pozwala to ograniczyć do minimum czasy przestojów i zwiększa wydajność operacji przemieszczania otwartych pojemników.

Wyższa prędkość produkcji

Minimalizacja drgań na powierzchni cieczy jest szczególnie ważna w branży opakowań. Im skuteczniejsze przeciwdziałanie zjawisku sloshingu, tym szybszy transport produktów. Zaawansowana technologia „anti-sloshing” firmy B&R zapobiega również tworzeniu się pęcherzyków powietrza i piany. Przerwy wymagane na uspokojenie wzburzonej cieczy zostają całkowicie wyeliminowane lub istotnie skrócone, co znacząco poprawia wydajność linii pakującej.

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ