Partner serwisu
19 lipca 2017

Polpharma gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Studenckiej

Kategoria: Z życia branży

W dniach 14-15 lipca 2017 r. w audytorium Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA odbyła się XV Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wzięło w niej udział ponad 120 uczestników z polskich i zagranicznych uczelni medycznych, w tym między innymi studenci z Białorusi i Litwy. Od 14 lat Polpharma jest gospodarzem i patronem tego wydarzenia.

Polpharma gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Studenckiej

Konferencja organizowana jest przez studentów, działających w różnych kołach naukowych i stanowi zakończenie 2-tygodniowego obozu naukowego, podczas którego studenci z Warszawy odbywają praktyki na oddziałach szpitalnych Kociewskiego Centrum Zdrowia oraz w starogardzkich przychodniach lekarskich. Obóz organizowany jest w Starogardzie już od ponad 30 lat. 

Podczas dwóch dni konferencji studenci mają możliwość zaprezentowania swoich dokonań w dziedzinach takich jak: choroby wewnętrzne, chirurgia oraz inne przypadki medyczne. W tym roku zaprezentowano 15 prac.

Oprócz wystąpień studenckich ważnym punktem konferencji są wykłady eksperckie. Do ich wygłoszenia zapraszani są wybitni przedstawiciele świata medycyny, autorytety w swojej dziedzinie. W tym roku o zagadnieniach związanych z ciążą bliźniaczą odpowiedział Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n.  med. Mirosław Wielgoś. Z kolei prof. dr hab. n.  med. Krzysztof Czajkowski,  Dziekan I Wydziału Lekarskiego WUM przybliżył temat nietrzymania moczu u kobiet, natomiast prof. dr hab. n.  med. Bolesław Rutkowski, Kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych GUM wygłosił wykład na temat „Epidemiologia schyłkowej niewydolności nerek w Polsce i na świecie”. Przedstawicielem Polpharmy w panelu eksperckim był Paweł Pietkiewicz, Szef ds. Rozwoju Procesu i Technologii Grupy Polpharma, który wyjaśnił studentom, czym są leki generyczne.

Konferencja Studenckich Kół Naukowych to nie tylko okazja do wymiany doświadczeń i zdobytej wiedzy, ale także integracja przyszłych lekarzy z różnych krajów. Lipcowe spotkanie studentów zagościło już na dobre w kalendarzu Polpharmy oraz miasta Starogard Gdański.

 

Źródło: polpharma.pl

Fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ