Partner serwisu
24 sierpnia 2017

Przełom w leczeniu jaskry. Prace nad nowym lekiem trwały 20 lat

Kategoria: Z życia branży

Okuliści z Polski i Niemiec pod przewodnictwem prof. Roberta Rejdaka - szefa Kliniki Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stworzyli pierwszą na świecie tabletkę wspomagającą dotychczasowe metody leczenia jaskry.

Przełom w leczeniu jaskry. Prace nad nowym lekiem trwały 20 lat

Jak podaje na swojej stronie RMF FM, prace nad tabletką i związkiem - nutraceutykiem o nazwie Cytykolina - trwały 20 lat. Związek ten był wykorzystywany już wówczas w psychiatrii i neurologii. Prof. Rejdak, wówczas jako młody okulista- naukowiec postawił tezę, że można go wykorzystywać do ratowania oka w przypadku jaskry.

Dane z wieloletnich badań prowadzonych przez kilka ośrodków w Polsce i w Niemczech były tak obiecujące, że stworzono tabletkę.

Tabletka nie zastąpi dotychczasowych metod, czyli kropli, zabiegów chirurgicznych, mikrochirurgicznych, które również mocno poszły do przodu - mówi prof. Rejdak.

Tabletka działa niezależnie od nich, znacznie je wspomagając i uzupełniając. Wyniki badań i testów klinicznych w Polsce i w Niemczech były tak obiecujące, że jeden z producentów leków zdecydował się na produkcję tabletek.

Więcej informacji na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-przelom-w-leczeniu-jaskry-polacy-pracowali-nad-tym-20-lat,nId,2432042#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

źródło: RMF FM
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ