Partner serwisu
12 października 2017

2,2 mln seniorów zrealizowało recepty na 40 mln opakowań bezpłatnych leków

Kategoria: Z życia branży

W pierwszym roku działania programu Leki 75+ na Podkarpaciu skorzystało z niego 120 tys. osób, które łącznie wykupiły 1,8 mln opakowań leków. Przeznaczono na ten cel 31 mln złotych.

2,2 mln seniorów zrealizowało recepty na 40 mln opakowań bezpłatnych leków

Jak tłumaczy w serwisie nowiny24.pl Robert Bugaj, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, program darmowych leków dla seniorów na początku był różnie traktowany, zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy. Dodaje, że pacjenci nie byli do końca zadowoleni, bo czasami okazywało się, że nie te leki, na których im najbardziej zależało, znalazły się na liście.

Bugaj zauważa, że program dynamicznie się rozwija i z miesiąca na miesiąc liczba wydawanych przez apteki bezpłatnych leków dla seniorów jest coraz większa. .

W Polsce do tej pory (program działa od 1 września 2016 r.) 2,2 mln osób zrealizowało recepty na 40 mln opakowań bezpłatnych leków. Średnio na jednego pacjenta było to ok. 20 opakowań leków. Na liście bezpłatnych specyfików objętych programem znalazły się leki z listy refundowanych. Na początku działania programu było ich ok. stu, obecnie jest ok. 1,5 tys. i stale dochodzą nowe.

Więcej: www.nowiny24.pl

źródło: ZPHF
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ