Partner serwisu
12 października 2017

Grupa Polpharma promuje CSR wśród swoich dostawców

Kategoria: Z życia branży

Około 120 Dostawców Grupy Polpharma wzięło udział w Konferencji zorganizowanej w ramach wdrażania strategii zrównoważonego łańcucha dostaw. Od 2015 roku Polpharma wdraża Kodeks Postępowania Dostawców Grupy Polpharma i oczekuje od swoich Partnerów biznesowych spełniania dodatkowych wymogów dotyczących przestrzegania praw człowieka, praktyk pracowniczych czy ochrony środowiska. Zorganizowane 3 października wydarzenie pt. Zrównoważony rozwój w łańcuchu dostaw. Konferencja Dostawców Grupy Polpharma było jednym z elementów edukacji i wsparcia Dostawców w efektywnym wdrażaniu wymagań Kodeksu Postępowania.

Grupa Polpharma promuje CSR wśród swoich dostawców

Bardzo się cieszę widząc na sali tylu przedstawicieli naszych Dostawców. Mam nadzieję, że to wydarzenie będzie nie tylko okazją do podzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniem w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, ale dzięki niemu my, jako firma, także będziemy mogli się doskonalić. Chcemy, aby to spotkanie było początkiem budowy szerokiego forum na rzecz zrównoważonego rozwoju i platformą do dialogu z naszymi Dostawcami

mówiła podczas otwarcia konferencji Bożenna Kozakiewicz, wiceprezes zarządu Grupy Polpharma.

Profesjonaliści

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni eksperci, którzy przekazali uczestnikom praktyczną wiedzę dotyczącą najnowszych trendów w obszarze CSR, skutecznych narzędzi oraz dobrych praktyk. Uczestnicy spotkania mieli okazję podyskutować na tematy związane z wdrażaniem programów etycznych, kompleksowym podejściem do ochrony środowiska, dialogiem z interesariuszami czy raportowaniem danych pozafinansowych. Wśród tematów poruszanych przez prelegentów znalazły się również takie obszary jak, zaangażowanie firm w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), aspekt współpracy środowiska naukowego z biznesem i strategiczne podejście do zaangażowania społecznego. Wykład wprowadzający, o społecznej odpowiedzialności biznesu z punktu widzenia polskiego konsumenta, wygłosiła dr hab. Dominika Maison, prof. UW.

Polpharma docenia

Dodatkowo, w ramach wydarzenia Polpharma chciała wyróżnić Dostawców, którzy już teraz, prowadząc swój biznes, wpisują się w realizację wymagań Kodeksu postępowania Dostawców Grupy Polpharma i tym samym zachęcić innych Dostawców do podejmowania działań CSR. Dlatego też jedna z sesji na konferencji została zadedykowana dobrym praktykom Dostawców. Podczas jej trwania 10 Dostawców podzieliło się swoimi doświadczeniami i zaprezentowało swoje działania.  

Budowa zrównoważonego łańcucha dostaw jest jednym z elementów kompleksowego podejścia do społecznej odpowiedzialności biznesu i strategicznym zobowiązaniem Polpharmy.  Więcej informacji na temat zrównoważonego łańcucha dostaw znajduje się na stronie internetowej www.dostawca.polpharma.pl

źródło: Polpharma
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ