Partner serwisu
16 października 2017

Selvita S.A. wspiera projekt InnoBridge

Kategoria: Z życia branży

Selvita S.A. jest zaangażowana we współpracę w ramach europejskiego projektu InnoBridge. Projekt realizowany jest przez Województwo Małopolskie w ramach Programu INTERREG EUROPA. Małopolska jest jednym z 9 europejskich partnerów projektu (jedynym z Polski); pozostali partnerzy reprezentują: Austrię, Hiszpanię, Włochy, Finlandię, Węgry, Portugalię i Bułgarię. Partnerem wiodącym jest Region Dolnej Austrii.

Selvita S.A. wspiera projekt InnoBridge

InnoBridge to projekt, który ma na celu udoskonalenie regionalnej polityki innowacyjnej w zakresie transferu i komercjalizacji wiedzy. Chodzi o to, żeby skutecznie inwestować środki publiczne (UE i regionu) we wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych w Małopolsce.

Selvita S.A. posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów bazujących na transferze wyników badań naukowych wykorzystujących również środki UE. Wiedza i doświadczenie firmy Selvita S.A pomogą Małopolsce w usprawnieniu regionalnej polityki wspierania innowacyjności. Małopolska planuje udoskonalić w szczególności Działanie 1.2 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.  Jest to największy instrument finansowy w regionie nakierowany na wzmocnienie współpracy nauki i biznesu oraz wzrost innowacyjności przedsiębiorstw.

Sprawniejsza komercjalizacja to więcej innowacyjnych produktów i firm a w konsekwencji większa liczba lepiej wynagradzanych miejsc pracy i lepsze wykorzystanie bogatego potencjału Małopolski.  Projekt InnoBridge daje unikalną możliwość poznania rozwiązań innych regionów europejskich w zakresie usprawniania transferu i komercjalizacji wiedzy i ich przeniesienia do Małopolski

Więcej o projekcie InnoBridge:
• w j. polskim: https://www.malopolska.pl/biznes/innowacje/innobridge
• w j. angielskim:
Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCMx6BplwvSAC3gwLHt0xb0w
Twitter:
https://twitter.com/InnoBridgeEU

źródło: Selvita
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ