Partner serwisu
17 października 2017

Nowy Członek Zarządu Ardigen S.A. zadba o dalszą ekspansję geograficzną i rozwój własnych produktów

Kategoria: Z życia branży

Selvita, jedna z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie, jako uprzywilejowany akcjonariusz bioinformatycznej spółki Ardigen powołała nowego Członka Zarządu. Do kompetencji dołączającego do władz spółki Jacka Szmatki należała będzie dalsza ekspansja zagraniczna.

Nowy Członek Zarządu Ardigen S.A. zadba o dalszą ekspansję geograficzną i rozwój własnych produktów

Dołączający do władz spółki Jacek Szmatka na przestrzeni ostatnich dwóch lat, wraz z zespołem Ardigen, zbudował silną pozycję spółki na rynku amerykańskim nawiązując długofalowe partnerstwa z wieloma firmami biotechnologicznymi. Działania te sprawiły, że Ardigen wybił się na pozycję bioinformatycznego lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Kolejnym krokiem pozwalającym na utrzymanie wysokiej dynamiki rozwoju Ardigen jest budowa zespołu sprzedażowego pozwalającego na rozszerzenie obecności na nowych rynkach z równoczesnym poszerzeniem oferty o produkty powstające w wyniku prac R&D spółki. Działania te będą bezpośrednio pod opieką nowo powołanego członka zarządu.

W ciągu zaledwie dwóch lat udało nam się od zera zbudować wyjątkową markę bioinformatyczną oraz nawiązać współpracę z prestiżowymi klientami, takimi jak Harvard Medical School czy kilka dużych firm farmaceutycznych. Stale obserwujemy wzrost zainteresowania naszą ofertą. Dlatego rozszerzenie składu Zarządu o osobę, która w sposób szczególny przyczyniła się do dotychczasowych sukcesów jest dla nas naturalnym krokiem

tłumaczy Janusz Homa, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Ardigen.

Największe sukcesy mieliśmy do tej pory na rynku amerykańskim. Korzystając z doświadczeń i nabytych kompetencji chcemy teraz mocniej zaistnieć w Europie Zachodniej. Jednocześnie będziemy jeszcze bardziej koncentrowali się na rozwoju i sprzedaży własnych produktów, które w średniej perspektywie staną się kluczowe z punktu widzenia budowy wartości dla firmy i jej akcjonariuszy

mówi Jacek Szmatka, Członek Zarządu Ardigen.

Od drugiej połowy 2016 r. Ardigen notuje rentowność operacyjną – w pierwszej połowie br. firma wypracowała 1,23 zysku EBIT, podczas gdy rok wcześniej odnotowała stratę na poziomie 0,50 mln zł. W pierwszym półroczu 2017 r. przychody spółki sięgnęły 3,62 mln zł, co oznacza wzrost o 190 proc. wobec analogicznego okresu 2016 r.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ