Partner serwisu
30 stycznia 2013

Bepanthen Eye

Kategoria: Z życia branży

Bayer wprowadza na rynek nowe krople do oczu. Produkt jest połączeniem dekspantenolu oraz soli sodowej kwasu hialuronowego (cząsteczki występującej w fizjologicznym płynie łzowym) w jednodawkowych opakowaniach.

Bepanthen Eye nie tylko nawilża, ale także regeneruje, co jest kluczowe w zwalczaniu objawów suchego oka. Nie zawiera szkodliwych dla oka konserwantów  i dodatków, a także może być stosowany przez długi czas od zakupu (jednorazowe ampułki zapewniają świeżość i sterylność produktu w momencie otwarcia). Produkt nie zaburza ostrości widzenia i może być stosowany w połączeniu z soczewkami kontaktowymi.

Zespół suchego oka jest to zaburzenie płynu łzowego spowodowane niedostatecznym wydzielaniem łez lub nadmiernym parowaniem łez, co powoduje uszkodzenie powierzchni oka i jest związane z dyskomfortem w obrębie oka. Zespół suchego oka jest schorzeniem, które samo napędza swój rozwój – dlatego nie tak łatwo je zatrzymać. Upośledzona produkcja łez powoduje przesuszenie powierzchni oka, co prowadzi do powstawania uszkodzeń rogówki, które z kolei dalej upośledzają produkcję łez.

Najczęstszą przyczyną pojawiających się podrażnień oczu jest mechaniczne podrażnienie powierzchni oka (w wyniku noszenia twardych lub miękkich soczewek kontaktowych lub powstałe w trakcie badań okulistycznych), niekorzystny wpływ środowiska zewnętrznego (klimatyzacja, wiatr, kaloryfery, zimne, suche powietrze, powietrze zanieczyszczone dymem papierosowym lub spalinami), a także intensywna praca narządu wzroku (praca przy komputerze, z mikroskopem, długotrwała jazda samochodem).

Leczenie zespołu suchego oka polega na przywróceniu jak najbardziej naturalnej warstwy płynu łzowego. Regeneracja rogówki odgrywa istotną rolę w zwalczaniu objawów zespołu suchego oka. Wpływ na proces leczenia ma też suplementacja diety (omega-3 i omega-6).

Bepanthen EYE zapewnia warstwę ochronną na powierzchni oka. Działanie produktu oparte jest na pochodnej kwasu hialuronowego – cząsteczki występującej w fizjologicznym płynie łzowym. Kwas hialuronowy zapewnia długotrwałe nawilżenie na powierzchni oka, tworząc usieciowaną strukturę, która – tak jak gąbka – chłonie i wiąże wodę, zatrzymując wilgoć na powierzchni oka.

Dekspantenol zwiększa właściwości nawilżające oraz regeneruje i chroni powierzchnię oka. Hialuronian ułatwia migrację komórek rogówki, dzięki czemu uszkodzone komórki i ubytki mogą być zastąpione przez nowe, zdrowe komórki. Dekspantenol  przyspiesza podziały komórkowe, poprzez uczestniczenie w ważnych szlakach metabolicznych.

Bepanthen Eye posiada wysoki profil bezpieczeństwa –  nie zawiera konserwantów i jest dobrze tolerowany przez oko. Może być długotrwale stosowany także przez osoby noszące soczewki kontaktowe. 92% lekarzy rekomenduje przede wszystkim krople oparte na kwasie hialuronowym, które nadal stanowią zaledwie 1/3 ogólnej sprzedaży kropli nawilżających.  

Konserwanty, używane w nawilżających kroplach do oczu, wywołują większość działań niepożądanych i podrażnień oczu. Nie są zalecane przy stosowaniu soczewek kontaktowych, bowiem część z konserwantów odbarwia i wytrawia soczewki kontaktowe. Wysycenie soczewki środkiem konserwującym przedłuża jego kontakt z powierzchnią oka, co zwiększa ryzyko działań niepożądanych i podrażnień. Powierzchnia rogówki w Zespole Suchego Oka jest często uszkodzona, a przez to bardziej narażona na działanie konserwantów. Dodatkowo konserwanty zmniejszają stabilność filmu łzowego, ponieważ działają jak detergenty na warstwę lipidową – płyn łzowy szybciej ulega przerwaniu, jest to działanie odwrotne do tego, które próbujemy osiągnąć za pomocą sztucznych łez.

Podstawową funkcją środków konserwujących jest przeciwdziałanie rozwojowi bakterii w kroplach do oczu i zapobieganie infekcjom. Mechanizm ich działania opiera się na niszczeniu komórek bakteryjnych – ich błon komórkowych i mechanizmów naprawczych; w podobny sposób będą one działać na komórki oka. Przy krótkotrwałym stosowaniu kropli, konserwanty zazwyczaj powodują jedynie przemijające, powierzchniowe uszkodzenia zewnętrznych warstw oka. W chorobach takich, jak np. jaskra albo zespół suchego oka, wymagane jest stosowanie kropli regularnie i przez długi czas. W takiej sytuacji konserwanty mogą wywoływać liczne działania niepożądane, zaczynając od uszkodzeń komórek, a kończąc na poważnych stanach chorobowych. Dlatego zaleca się, aby pacjenci stosujący krople do oczu przewlekle, z częstotliwością większą niż 4 razy dziennie, stosowali wyłącznie krople bez konserwantów.

Bepanthen Eye ma formę wygodnych, małych jednodawkowych opakowań w ampułkach, które można mieć zawsze przy sobie i stosować, kiedy zajdzie potrzeba (w pracy, samochodzie, samolocie itp.) Opakowanie posiada długą datę ważności: 36 miesięcy.

Źródło: informacja prasowa Omega Communication

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ