Partner serwisu
15 maja 2018

Polfa Tarchomin z kolejną dotacją z NCBR

Kategoria: Z życia branży

Wytwarzanie produktu biotechnologicznego z wykorzystaniem szczepu bakteryjnego – wniosek Polfy Tarchomin został najwyżej oceniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju spośród wszystkich z województwa mazowieckiego w ramach „Szybkiej ścieżki” dla dużych przedsiębiorstw.

Polfa Tarchomin z kolejną dotacją z NCBR

Zespół Polfy Tarchomin pozyskał kolejne dofinansowanie w ramach funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) 2014-2020 Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.1. „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. Celem konkursu jest możliwość uzyskania dofinansowania dla prac przedwdrożeniowych, które doprowadzą projekt do skomercjalizowania. Szczegóły dotyczące konkursu:

http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/poir/konkursy/konkurs61112017szybka-sciezka-dla-duzych-przedsiebiorcow-i-konsorcjow/aktualnosci/page,1.html

Całkowity koszy projektu wynosi 11 286 855,83 zł, a wnioskowana i rekomendowana kwota o dofinansowanie to 5 735 819,69 zł. Kwota dofinansowania może ulec zmianie podczas technicznej weryfikacji wniosku.

Chcemy opracować innowacyjną technologię wytwarzania substancji produkowanej przez szczep bakterii. Otrzymana substancja ma być wykorzystywana do syntezy substancji czynnej, wchodzącej w skład produktu leczniczego stosowanego podczas leczenia poważnych zakażeń bakteryjnych u pacjentów, dla których nie ma innych skutecznych terapii

mówi Anna Chomentowska, Kierownik Zarządzający Projektem.

W ramach III etapu konkursu rozpatrywano 58 wniosków, z których dokonano oceny merytorycznej 54 wniosków. Rekomendowanych do dofinansowania zostało 20 wniosków, z czego tylko 5 z województwa mazowieckiego. Wniosek Polfy Tarchomin otrzymał 19 punktów i znalazł się na pierwszym miejscu spośród wniosków z województwa mazowieckiego.

Jest to kolejny konkurs, w którym Polfa Tarchomin starała się o dofinansowanie. W ramach konkursu „Innoeuropharm” organizowanego przez NCBR dla Działania 1.2 „Sektorowe programy B+R” POIR spółka otrzymała dofinansowanie na opracowanie i wprowadzenie na rynek 3-składnikowego aerozolu do użytku zewnętrznego.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ