Partner serwisu

Spółka COGNEX poszerza serię czytników kodu kreskowego dla logistyki o nowy zaawansowany produkt dataman 503

Kategoria: Z życia branży

Zaawansowana technologia dla wymagających aplikacji logistycznych

Spółka Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX) oznajmiła poszerzenie renomowanej serii wizyjnych czytników kodu kreskowego dla aplikacji logistycznych, pocztowych i dystrybucji detalicznej i wprowadza na rynek urządzenie DataMan® 503. Zaawansowany czytnik DataMan 503 z uwagi na najwyższą szybkość odczytu w branży, funkcji sprężenia zwrotnego i braku części ruchomych jest odpowiedni nawet dla najbardziej wymagających aplikacji odczytu kodu kreskowego a w ramach własnej branży zmienia spojrzenie na to, czego można z czytnikiem kodów osiągnąć.

Więcej informacji udzieli:
Janina Miller
Marketing Communication
Cognex Germany
E-mail: janina.miller@cognex.com


Wysoka szybkość odczytu obniża konieczność ręcznej manipulacji
„Spółka Cognex znajduje się na czele szybkiej zmiany technologicznej w logistyce, ponieważ centra dystrybucyjne przechodzą z technologii skanerów laserowych i złożonych skanerów liniowych do systemów bazujących na skanowaniu powierzchni obrazu. Do zmiany tej dochodzi, ponieważ klienci zdają sobie sprawę z namacalnych korzyści, które przynosi użycie tych czytników“, ocenia bieżącą sytuację Carl Gerst, dyrektor działu identyfikacji produktów. „Czytniki kodów kreskowych Cognex przezwyciężają ograniczenia starych technologii i przynoszą szybkość odczytu, która kiedyś uważana była za nierealną. Większa szybkość odczytu obniża zakres ręcznej manipulacji, co oznacza niższe koszty dla naszych klientów“.


Zbudowany dla wymagających aplikacji logistycznych
Czytnik DataMan 503 jest uzupełnieniem dotychczasowej serii czytników kodu kreskowego DataMan i zwiększa ilość zastosowań, w których można wykorzystać obrazowe czytniki kodów kreskowego.  Jest zwłaszcza odpowiedni w aplikacjach o wysokich prędkościach, z dużą szerokością pasa lub z dużymi różnicami wysokości paczek. Czytnik DataMan 503 ma kluczowe zastosowanie w :

  • segregacji o dużej prędkości;
  • wielostronnym skanowaniu tunelowym;
  • wielkoformatowym skanowaniu prezentacyjnym.

Przeznaczony do obniżania kosztów i wspierania ulepszania procesów
Czytnik DataMan 503 posiada wszystkie cechy serii DataMan, które składają się na wyjątkowość czytników kodów kreskowych Cognex. Są nimi:

  • chroniona technologia analizy zdjęć Cognex Hotbars™, która oferuje najwyższe szybkości odczytu  kodów kreskowych 1D, włącznie uszkodzonych, zniekształconych, rozmazanych, podrapanych, niskich lub niskokontrastowych kodów kreskowych;
  • umiejętność analizowania przypadków „nieodczytania“ poprzez możliwość pokazania użytkownikowi tego, co widzi czytnik, czy to na żywo, bądź poprzez archiwizację zdjęć;
  • konstrukcja bez ruchomych części, które mogłyby się zużyć i wymagać naprawy;
  • proste ustawienie i instalacja.

Produkty DataMan oferują korzyści czytników kodów kreskowych łatwych w zastosowaniu i w niskiej cenie, tak jak w przypadku skanerów laserowych. Dalsze informacje na temat skanerów logistycznych Cognex DataMan i czytników DataMan 503 znaleźć można na stronach internetowych cognexlogistics.com.

Te i inne nowości z dziedziny widzenia komputerowego i przemysłowego odczytu kodów ID spółka Cognex zaprezentuje od 19. do 22. marca na targach Automaticon na stoisku M11 w hali 4 oraz, w tym samym okresie, na targach  Amper 2013 na swoim stoisku 020 w hali V.


O firmie Cognex

Firma Cognex Corporation projektuje, rozwija, produkuje i wprowadza na rynek systemy związane z widzeniem maszynowym i przemysłowe systemy czytników kodów ID, czyli urządzenia, które potrafią „widzieć”. Firma Cognex jest liderem światowym w dziedzinie widzenia maszynowego i przemysłowego odczytywania kodów ID. Systemy te używane są na cały świecie w wielu aplikacjach identyfikacyjnych, inspekcyjnych i naprowadzających, które związane są z procesem produkcji i dystrybucji, zwłaszcza w przemyśle samochodowym, spożywczym, farmaceutycznym, logistyce oraz przez producentów OEM. Centrala firmy mieści się w Natick, w amerykańskim staniem Massachusetts, zaś przedstawicielstwa regionalne firmy znajdują się w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie, Azji i Japonii.  Swoją działalność firma Cognex rozwija również w Europie Wschodniej, gdzie w chwili obecnej oferuje wsparcie techniczne i szkolenia w swoich siedzibach regionalnych – w Polsce we Wrocławiu, na Węgrzech w Budapeszcie.  Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie firmy Cognex www.cognex.pl.

Dariusz Andrzejewski, Senior Sales Engineer Poland, info.pl@cognex.com


Fot.: Cognex

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ