Partner serwisu

Grupa Adamed optymalizuje procesy biznesowe

Kategoria: Z życia branży

Spółka Solver, należąca do Grupy Kapitałowej Infovide-Matrix, zrealizowała dla Grupy Adamed, firmy farmaceutyczno-biotoechnologicznej projekt wdrożenia aplikacji Oracle Hyperion Planning. Głównym celem projektu było wsparcie procesu planowania i budżetowania finansów, produkcji oraz dystrybucji produktów Grupy Adamed.

Grupa Adamed do wsparcia procesu planowania i budżetowania wybrała oprogramowanie Oracle Hyperion Planning. Wdrożenie zostało przeprowadzone przez konsultantów z firmy Solver przy współpracy z partnerami biznesowymi ze strony Klienta. Oracle Hyperion jest kompleksowym środowiskiem, które wspomaga organizacje w  uzyskiwaniu lepszego dostępu do informacji oraz umożliwia ich dokładne analizowanie i kontrolę przez rozbudowanie procesu podejmowania decyzji, zwiększenie zbieżności ze strategią biznesową, zmaksymalizowanie wykorzystania zasobów, a także pomiar i zwiększanie efektywności operacyjnej.

– Oracle Hyperion Planning, będący elementem Oracle Hyperion Enterprise Performance Management, jest aplikacją, która zapewnia wsparcie w zarządzaniu wydajnością na najwyższym poziomie. System ten zapewnia między innymi bieżącą  informację o przychodach i kosztach,  co bezpośrednio przekłada się na poprawę sprawności organizacyjnej i właściwe wykorzystywanie zasobów w celu zwiększenia rentowności – komentuje Jacek Rybarczyk, Solver. – Aplikacja gwarantuje użytkownikom przejrzysty widok kosztów działalności biznesowej w całej organizacji wraz z wglądem w proces produkcji, obsługi klientów i cały łańcuch dystrybucyjny. Pozwala to lokalizować zasoby przynoszące największe zyski, ale również straty, a co za tym idzie, dostrzec możliwości lepszego dostosowania zasobów i poprawę rentowności.

Pakiet Oracle Hyperion Enterprise Performance Management w pełni wspiera potrzeby biznesowe przedsiębiorstw  w zakresie zarządzania efektywnością. Pakiet zawiera cały wachlarz modułów wspierających poszczególne obszary biznesowe – począwszy od konsolidacji finansowej, poprzez planowanie i budżetowanie, planowanie strategiczne, zrównoważoną kartę wyników, zarządzanie rentownością czy modelowanie biznesowe.

– W dzisiejszej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej, rzetelne i precyzyjne dane dostarczone na czas stają się zasobem strategicznym. Ponieważ innowacyjność  jest jednym z filarów działalności Grupy Adamed, bardzo istotna jest dla nas informacja, która pozwala na przewidywanie zmieniających się warunków rynku i preferencji klientów. To przekłada się na prognozowanie przyszłego zapotrzebowania i popytu na konkretne produkty, a w konsekwencji opracowanie odpowiednich prognoz sprzedaży i planów produkcji – powiedziała Renata Dobersztyn-Hamerska z Grupy Adamed.

Aplikacje Oracle Hyperion EPM zespalają cały cykl zarządzania przedsiębiorstwem. Pozwalają łączyć strategie z planami, na bieżąco kontrolować i optymalizować wykonanie oraz terminowo sporządzać szczegółowe raporty o wynikach.


Źródło: informacja prasowa Infovide-Matrix SA i GK Infovide-Matrix

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ