Partner serwisu
21 listopada 2013

Sanfarm oddziałem produkcyjnym Polpharmy

Kategoria: Z życia branży

Spółka Sanfarm działająca w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej stała się częścią Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA. W wyniku połączenia obu spółek powołano Oddział Produkcyjny Polpharmy w Nowej Dębie, który będzie realizował zadania w zakresie produkcji farmaceutycznej, zarówno dla firm należących do Grupy Polpharma, jak też podmiotów zewnętrznych. Wszyscy pracownicy Sanfarmu zostali zatrudnieni w nowo utworzonym oddziale, a dotychczasowy prezes spółki Ryszard Latawiec objął stanowisko dyrektora oddziału. 

Sanfarm oddziałem produkcyjnym Polpharmy

Polpharma SA jest największym polskim producentem leków i substancji farmaceutycznych. Z obrotami w wysokości około 1 mld dolarów należy do grona 25 największych firm generycznych na świecie. Formalne połączenie przyczyni się do ściślejszej integracji działalności spółek. Przyniesie wymierne korzyści dzięki efektowi synergii, m.in. w procesach zakupu surowców, materiałów opakowaniowych czy mediów. Silna marka Polpharmy ułatwi pozyskiwanie nowych kontrahentów i pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału produkcyjnego Oddziału w Nowej Dębie. Połączenie umożliwi również dostęp do nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, jakimi dysponuje Grupa Polpharma, a dla pracowników – będzie szansą rozwoju i pozyskiwania nowej wiedzy.

– Już odczuwamy rezultaty wspólnego działania. Budżet Oddziału na 2013 rok zakładał wytworzenie 22 123 tys. opakowań leków, tymczasem wyprodukujemy znacznie więcej – ponad 22 600 tys. opakowań. Rozwijamy produkcję kontraktową i w kolejnym roku spodziewamy się wzrostu o 2 mln opakowań. Stabilne plany produkcyjne są też pozytywnym sygnałem dla naszych pracowników. O ile sytuacja na rynku farmaceutycznym znacząco się nie zmieni, pracy w najbliższym czasie nie powinno nam zabraknąć – podsumowuje Ryszard Latawiec, Dyrektor Oddziału.

 

Grupa Polpharma zatrudnia ponad 7 tys. pracowników, z czego ok. 4200 w Polsce. Firma została uhonorowana przez Komisję Krajową  NSZZ "Solidarność" Certyfikatem Pracodawcy Przyjaznego Pracownikowi. Zajęła również I miejsce w kategorii Farmacja i Medycyna w badaniu Universum Student Survey, w którym polscy studenci wybierają Idealnych Pracodawców. 

 

 
Źródło: Polpharma SA
fot.: photogenica.pl
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ