Partner serwisu
13 grudnia 2013

Jedyna w Polsce konferencja poświęcona pozyskiwaniu funduszy na badania biomedyczne z IMI

Kategoria: Konferencje

17 stycznia 2014 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się konferencja poświęcona sposobom aplikowania o środki przeznaczone na badania biomedyczne w ramach Innovative Medicines Initiative (IMI). Konferencja połączona z praktycznymi warsztatami adresowana jest do naukowców, małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji non profit, agencji rządowych i innych instytucji wspierających, prowadzących lub zainteresowanych uczestnictwem w projektach naukowo-badawczych.

IMI jest największym w historii projektem badawczym w obszarze biomedycznym działającym na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego zawartego pomiędzy Unią Europejską a przemysłem farmaceutycznym, który został utworzony w ramach 7PR.

W ramach IMI do tej pory zainwestowano około 1,5 mld euro w projekty badawcze realizowane przez partnerów publicznych i prywatnych. Kolejna tura naboru wniosków obejmująca 8 projektów zostanie opublikowana w grudniu 2013. Budżet przeznaczony na dotacje dla potencjalnych beneficjentów wynosi około 170 mln Euro.

Tematyka konferencji obejmie między innymi poniższe zagadnienia:  projekty w ramach konkursu 11, zasady działania IMI, tworzenie konsorcjów; konsultacje naukowe nt. priorytetów badawczych realizowanych w ramach IMI2 (w latach 2014-2024) w obszarach o największym potencjale z punktu widzenia przyszłych polskich uczestników.

Organizatorami konferencji są: Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach projektu BASTION, Innovative Medicines Initiative Joint Undertaking oraz Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA) wraz ze Związkiem Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA. 

Konferencja odbędzie się w Auli B, w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, 17 stycznia 2014. Konferencja rozpoczyna się o godzinie 10:00.

Konferencja będzie prowadzona przez ekspertów z ramienia IMI którzy zajmują się programami badawczymi. Podczas spotkania będzie możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertami.

Konferencja będzie się odbywała po angielsku.

Więcej informacji o konferencji:

http://bastion.wum.edu.pl/aktualnosci/jedyna-w-polsce-konferencja-poswiecona-pozyskiwaniu-funduszy-na-badania-biomedyczne-z-imi/

Więcej na temat projektu IMI można znaleźć na stronie: www.imi.europa.eu.

 

źródło: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ