Partner serwisu

dr Andrzej Ernst

Kategoria: Notki biograficzne

Obecnie niezależny ekspert. Wczesniej był dyrektorem badań i rozwoju Gedeon Richter Polska. Z przemysłem farmaceutycznym związany ponad 10 lat. Karierę zawodowa rozpoczął podczas pracy nad syntezą nowych leków do badań klinicznych u prof. Christiana Noe. W roku 2005 rozpoczął pracę w ówczesnych Grodziskich Zakładach Farmaceutycznych „Polfa” (obecnie Gedeon Richter Polska), pełnił kluczową rolę we wdrożeniu zasad GMP w Zapewnieniu Jakości oraz Dziale Badań i Rozwoju. Od roku 2007 był zastępcą dyrektora badań i rozwoju Gedeon Richter Polska, odpowiadał za rozwój i wprowadzenie na rynek nowych produktów. W roku 2012 objął funkcję dyrektora rozwoju produktów zarządzając działalnością operacyjną w Gedeon Richter Polska. Obecnie odpowiada również za definiowanie długoterminowej strategii produktów, ekspansję na rynkach polskim i międzynarodowym, wspieranie innowacyjności i rozwoju.

Ukończył Akademię Rolniczą na Węgrzech uzyskując tytuł mgr inż. w zakresie zootechniki oraz Eotvos Lorand University na Węgrzech uzyskując tytuł mgr chemii. Tytuł doktora nauk chemicznych uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent studiów MBA University of Illinois. W trakcie swojej kariery naukowej dr Ernst odbywał staże naukowe m.in. w Austrii w Technische Universität Wien (2002) i Stanach Zjednoczonych Miami University w Ohio (2006-2008). Jest członkiem American Chemical Society (ACS) oraz Electrochemical Society (ECS).

Zainteresowania naukowe: chemia analityczna, elektrochemia, farmakologia kliniczna chorób układu odpornościowego, nanotechnologia, DDS.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ