Partner serwisu

Stabilna sytuacja

Kategoria: Z życia branży

15. edycja cyklicznego badania dynamiki zatrudnienia specjalistów i menedżerów Antal Global Snapshot już po raz kolejny wskazuje na coraz lepszą sytuację na rynku pracy. 52% pracodawców z branży "zdrowie" oraz 47% z branży "farmacja" planuje rekrutację na stanowiska średniego i wyższego szczebla w I kwartale 2014 roku.

Kierownicy ds. współpracy z kluczowymi klientami to jedni z najbardziej poszukiwanych specjalistów w branży. Z 21% do 6% zmalała liczba pracodawców branży "farmacja", którzy aktualnie zwalniają.
   
63% pracodawców planuje rekrutację specjalistów i menedżerów, 14% zwolnienia w I kwartale 2014. Prognoza ta jest lepsza od wyników poprzedniej – 14. edycji, które już były bardzo dobre (odpowiednio 58% i 11%).

Jakich specjalistów potrzebują pracodawcy?


Z obserwacji konsultantów Antal International wynika, że pracodawcy rekrutować będą na stanowiska związane ze współpracą, zarówno z klientami, jak i sieciami aptek czy hurtowni. Rozchwytywani będą również eksperci ds. produktów.

– W branży farmaceutycznej i medycznej najbardziej poszukiwani będą doświadczeni kierownicy ds. współpracy z kluczowymi klientami, do współpracy z sieciami aptecznymi oraz hurtowniami, bardzo wysoko wyspecjalizowani specjaliści ds. produktów – osoby, które współpracują z profesorami i decydentami w branży oraz znają się na przetargach szpitalnych i programach lekowych. Pracodawcy zatrudniać będą także osoby odpowiedzialne za refundację leków. Rynek się konsoliduje i dlatego współpraca z sieciami nabiera większego znaczenia. Problemy będą mieli przedstawiciele medyczni, gdyż firmy nadal jeszcze likwidują linie biznesowe – pozostaną tylko najlepsi – twierdzi Joanna Kuzioła, menedżer Antal Pharma & Medical Devices.

Branże "zdrowie" i "farmacja" znalazły się w grupie stabilnej, czyli pracodawców, których plany rekrutacyjne na I kw. 2014 znajdują się na podobnym poziomie do tego, który obserwowaliśmy w poprzedniej edycji badania Antal Global Snapshot. Pracodawców branży "farmacja", którzy deklarują, że mają rekrutację w planach jest więcej o 1%, ale liczba tych, którzy aktualnie zwalniają zmalała z 21% do 6%. Świadczy to o trwałym rozwoju tej branży.
 

O badaniu
Piętnasta edycja badania Antal Global Snapshot przedstawia dane pozyskane w rozmowach z 10065 przedsiębiorstwami z ponad 40 krajów Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Badanie przeprowadzono metodą CATI i CAWI. W anonimowym badaniu udział wzięli zarówno główni kierownicy, dyrektorzy, menedżerowie, jak i pracownicy działów HR przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i instytucji finansowych. W Polsce badanie objęło grupę 1690 pracodawców i przeprowadzone było w listopadzie 2013 r.

 

Antal International jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Dzięki tradycji wąskiej specjalizacji, konsultanci są ekspertami w poszczególnych sektorach i dyscyplinach. Antal International świadczy usługę rekrutacji stałej, jak i zatrudnienia kontraktowego oraz oferuje szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu oceny i rozwoju pracowników. Biura w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki. Więcej informacji na www.antal.pl

 Źródło: informacja prasowa Antal International

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ