Partner serwisu

Rekordowy backlog Selvity

Kategoria: Z życia branży

Według danych z końcówki stycznia, zakontraktowane na 2014 rok przychody notowanej na NewConnect innowacyjnej Spółki biotechnologicznej przewyższają wyniki z całego ubiegłego roku.

Łączny backlog przychodów na 2014 rok wynosi obecnie ok. 24,5 mln zł. 14,5 mln z tej sumy stanowią przychody komercyjne (z działalności innowacyjnej i usługowej), a pozostałe 10 mln Selvita pozyska w formie grantów. Dla porównania, opublikowane w ubiegłym tygodniu szacunki wyników wskazują, że łączne przychody w 2013 roku sięgnęły ok. 21,8 mln zł, z czego 13,2 mln Spółka wypracowała z działalności komercyjnej, a 8,6 mln stanowiły granty.

– Niedawno cieszyliśmy się z sukcesu, jakim był dla Selvity pierwszy w historii kwartał z dodatnim wynikiem netto. Dziś utwierdzamy się w przekonaniu, że utrzymanie pozytywnego trendu w kolejnych kwartałach jest dla nas w pełni realne i nowe kontrakty nad którymi pracujemy pozwolą nam zwiększyć dynamikę poprawy naszych wyników – zapowiada Paweł Przewięźlikowski, Prezes Selvity.

Łączna wartość pozyskanych w 2013 roku zleceń w segmencie innowacyjnym i usług była ponad trzykrotnie wyższa niż rok wcześniej i przekroczyła poziom 28 mln zł. Jednocześnie łączne przychody z tego typu zleceń wyniosły w 2012 roku 9,4 mln zł, a w 2013 roku, według szacunków nastąpił ich wzrost ok. 40 proc., do poziomu 13 mln zł.

Zgodnie z opublikowanymi w ubiegłym tygodniu szacunkami wyników, w ostatnim kwartale ubiegłego roku Selvita po raz pierwszy w swojej historii osiągnęła próg rentowności, wypracowując wynik netto na poziomie co najmniej 0,3 mln zł. Rok wcześniej w tym samym okresie, firma zanotowała stratę sięgającą prawie 2 mln zł. W ostatnich trzech miesiącach 2013 roku przychody Selvity osiągnęły poziom 8 mln zł, co oznacza ponad 100 proc. wzrost w skali roku, a EBITDA wyniosła prawie 1,1 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wynik ten był ujemny na poziomie 1,5 mln zł.

Szacunki Spółki wskazują, że łącznie w całym 2013 roku przychody osiągnęły ok. 21,8 mln zł, co oznacza ok. 37 proc. wzrost w stosunku do 15,9 mln zł wypracowanych rok wcześniej.  Wynik EBITDA zamknął się w ubiegłym roku na minimalnym minusie, wynoszącym ok. 0,03 mln zł, podczas gdy w 2012 roku strata na tym poziomie wyniosła 4,6 mln zł. Według szacunków, Selvita zanotowała w 2013 roku stratę netto, która wyniosła niespełna 2,4 mln zł i była o ok. 4 mln niższa niż w poprzednim roku obrotowym, kiedy przekroczyła 6,4 mln zł.

20 stycznia 2014 roku Rada Nadzorcza Selvity upoważniła Zarząd Spółki do podjęcia wszelkich koniecznych działań zmierzających do przeniesienia jej notowań na Główny Rynek warszawskiej Giełdy.


O Selvicie

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.
Selvita została założona w 2007 roku. Obecnie zatrudnia blisko 180 pracowników, w tym 58 z tytułem doktorskim. Od 2011 roku Selvita jest notowana na rynku NewConnect (SLV). W obszarze badań nad chorobami nowotworowymi Spółka współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi
H3 Biomedicine oraz Merck Serono.

Źródło: informacja prasowa Selvita S.A.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ