Partner serwisu

BioForum w Łodzi

Kategoria: Z życia branży

28-29 maja w Łodzi odbędzie się BioForum. Jest to 13 edycja tej imprezy. Jak zawsze obejmuje ona firmy z sektora life science (biotechnologia, farmacja, medycyna, ostatnio także weterynaria) ze środkowej i wschodniej Europy, ale zakres ten poszerza się z roku na rok.

Głowną ideą BioForum jest tworzenie nowych powiązań pomiędzy przedsiębiorstwami w sektorze life science w Europie jak również wsparcie dla biobiznesu w tym rejonie. BioForum łączy w sobie kilka sprawdzonych form imprezowych: targi, z możliwością wykupienia stoiska promocyjnego; konferencji, gdzie organizowane są panele dyskusyjne, wykłady, workshopy; oraz matchmakingowe spotkania pod nazwą Biopartnering, będące głównym punktem atrakcyjności całego wydarzenia. To właśnie w jego ramach przedsiębiorstwa i instytucje z różnych krajów spotykają się ze sobą na krótkich (do 30 minut) spotkaniach business-to-business celem wstępnego ustalenia zasad współpracy obu spółek. Spotkania te zależą od preferencji i potrzeb obu firm, tak więc na BioForum spotykają się: firmy CRO z producentami leków, firmy usługowe z producentami wyposażenia przemysłowego/laboratoryjnego, instytucje akademickie prowadzące badania z firmami R&D działającymi na podobnym polu itd.; przykłady można by mnożyć.

Każdego roku program wykładów i dyskusji jest inny, choć nadal tematycznie traktuje o powiązaniu nauki i biznesu, głównie w Europie. Prelegenci z różnych przedsiębiorstw i instytutów przedstawiają swoje wizje, pomysły lub historie udanych przedsięwzieć w tym temacie. Na BioForum 2014 specjalnym gościem będzie Ada Yonath, laureat Nagrody Nobla z chemii za badania nad strukturą i funkcjami rybosomu. Również VIPy są często gośćmi na BioForum – BioForum 2013 odbyło się w Budapeszcie, była na nim obecna Wiceminister Gospodarki Grażyna Henclewska, zaś członkowie zarządów polskiego i węgierskiego stowarzyszeń biotechnologicznych podpisali umowę o współpracy, nadając BioForum rangę ważnego wydarzenia międzynarodowego.

Jak już wspomniano powyżej, kraje środkowej i wschodniej Europy od początku istnienia BioForum były w centrum naszego zainteresowania z powodu szybkiego rozwoju i innowacyjnych rozwiązań w sektorze life science. Z drugiej strony firmy z zachodniej Europy oraz innych regionów świata mogą upatrywać w BioForum szansę poznania nowego rynku, pełnego świeżych pomysłów badawczo-rozwojowych lub ekonomicznych i ogromnego potencjału wartego nawiązania nowych relacji partnerskich.

Oprócz uprzednio wymienionych zalet BioForum nie kosztuje wiele w porównaniu do innych wydarzeń tego typu; każda oferta jest ustalana przez kierownika sprzedaży. BioForum to rzadka i cenna okazja poznania siły i możliwości biotechnologii w Europie.

 

Bio-Tech Consulting Ltd.

ul. Sterlinga 27/29, Cotton House

90-212 Łódź, Poland

phone: +48 42 299 60 79

fax: +48 42 678 01 28

email: biopartnering@bioforum.pl

webpage: www.cebioforum.com

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ