Partner serwisu

Sanofi wyróżnione

Kategoria: Z życia branży

Spółka RobecoSAM specjalizująca się w ocenie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) już po raz siódmy z rzędu uwzględniła dokonania Sanofi w raporcie Sustainability Yearbook za rok 2014. Jako jedna z najwyżej ocenionych firm farmaceutycznych, Sanofi otrzymała również wyróżnienie w kategorii „Silver Class” za wyniki w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

– Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanego wyróżnienia, które podkreśla, że zrównoważony rozwój stanowi nieodłączną część naszej codziennej pracy – powiedział Gilles Lhernould, Senior Vice President CSR Sanofi. – Jako globalny lider sektora farmaceutycznego, działający w ponad 100 krajach na całym świecie mamy nie tylko możliwość dokonywania zmian, ale jest to także nasz obowiązek.
 

Sanofi łącznie uzyskała 83 punkty (+6 w porównaniu z rokiem 2012) i poprawiła wyniki w 14 ocenianych dziedzinach. Grupa otrzymała również wyróżnienie Best in Class w następujących obszarach: praktyki marketingowe, zdolność przyciągania i utrzymywania talentów, obywatelska postawa i filantropia oraz strategie poprawy dostępu do leków lub produktów. Ranking opiera się na przeprowadzanej przez RobecoSAM corocznej ocenie Corporate Sustainability Assessment (CSA). CSA stanowi podstawę do ujęcia spółki w rankingach zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability Indexes (DJSI). Zgodnie z informacją z września 2013 r., Sanofi znajduje się w DJSI World.
 

Każdego roku RobecoSAM zaprasza ponad 3 000 największych światowych spółek, w tym 800 przedsiębiorstw z rynków wschodzących, do udziału w badaniu oceniającym poziom realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju (CSA). W wydawanym co roku raporcie The Sustainability Yearbook zamieszczane są informacje na temat 15% najlepszych spółek z poszczególnych sektorów.


W tegorocznej edycji raportu Grupa Sanofi znalazła się pośród 460 docenionych przedsiębiorstw, z których 65  otrzymało wyróżnienie w kategorii „Silver Class”.
Kryteria oceny wykorzystywane w trakcie opracowania rankingu obejmują szereg wskaźników z obszaru ekonomii, ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są w interaktywnym wydaniu raportu RobecoSAM 2014 Sustainability Yearbook pod adresem http://yearbook.robecosam.com/
 


Informacje o Sanofi
Grupa Sanofi jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, zaangażowaną w odkrywanie, produkcję i dystrybucję leków, które mają poprawić stan zdrowia pacjentów na całym świecie. Firma jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) oraz w Nowym Jorku (NYSE: SNY). Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznany w branży producent dermokosmetyków, Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial, światowy lider w branży weterynaryjnej. Jedna z 82 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 1000 pracowników.
Według danych IMS Health Polska, Grupa zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.
 

Źródło: informacja prasowa Sanofi

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ