Partner serwisu

Nowi Członkowie Rady Programowej

Kategoria: Ciekawostki

 

Do Rady Programowej „Przemysłu Farmaceutycznego” dołączyło trzy znane i cenione osoby z branży, od lat związane z przemysłem farmaceutycznym. Jesteśmy pewni, że ich wiedza oraz doświadczenie pomogą w dalszym rozwoju gazety i podnoszeniu jej poziomu merytorycznego.

 

Nowi Członkowie Rady Programowej

dr Andrzej Ernst

Dyrektor badań i rozwoju Gedeon Richter Polska. Z przemysłem farmaceutycznym związany ponad 10 lat. Karierę zawodowa rozpoczął podczas pracy nad syntezą nowych leków do badań klinicznych u prof. Christiana Noe. W roku 2005 rozpoczął pracę w ówczesnych Grodziskich Zakładach Farmaceutycznych „Polfa” (obecnie Gedeon Richter Polska), pełnił kluczową rolę we wdrożeniu zasad GMP w Kontroli Jakości oraz Dziale Badań i Rozwoju. Od roku 2007 był zastępcą dyrektora badań i rozwoju Gedeon Richter Polska, odpowiadał za rozwój i wprowadzenie na rynek nowych produktów. W roku 2012 objął funkcję dyrektora rozwoju produktów zarządzając działalnością operacyjną w Gedeon Richter Polska. Obecnie odpowiada również za definiowanie długoterminowej strategii produktów, ekspansję na rynkach polskim i międzynarodowym, wspieranie innowacyjności i rozwoju.

Ukończył Akademię Rolniczą na Węgrzech uzyskując tytuł mgr inż. w zakresie zootechniki oraz Eotvos Lorand University na Węgrzech uzyskując tytuł mgr chemii. Tytuł doktora nauk chemicznych uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent studiów MBA University of Illinois. W trakcie swojej kariery naukowej dr Ernst odbywał staże naukowe m.in. w Austrii w Technische Universität Wien (2002) i Stanach Zjednoczonych Miami University w Ohio (2006-2008). Jest członkiem American Chemical Society (ACS) oraz Electrochemical Society (ECS).

Zainteresowania naukowe: chemia analityczna, elektrochemia, farmakologia kliniczna chorób układu odpornościowego, nanotechnologia, DDS.

Fot.: Gedeon Richter Polska

 

Krzysztof Lassota

Absolwent Wydziału Farmacji AM w Warszawie – kierunek Technologiczny. Od 1997 pracuje w ANPHARM P.F. S.A. – wytwórni farmaceutycznej wchodzącej w skład Grupy Servier. Od 2004 na stanowisku kierownika działu produkcji. Absolwent studiów podyplomowych „Marketing strategiczny na rynku farmaceutycznym” na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 2008 roku zaangażowany w projekt zmian organizacyjnych WAZA oraz wdrażanie narzędzi Lean.

Fot.: PF Anpharm S.A.

 

 

 

 

 

Rafał Grabicki

Magister inżynier elektrotechniki i informatyki stosowanej, absolwent Politechniki Łódzkiej (2002). Ukończył studia podyplomowe „Systemy Planowania i Kontroli w Zarządzaniu Przedsiębiorstwem” na Politechnice Łódzkiej (2007), uzyskał certyfikat Audytora Jakości TUV-Nord (2005) i certyfikat Inżyniera Jakości Amerykańskiego Stowarzyszenia Jakości ASQ (2009).

W latach 2002-2012 zatrudniony w spółce Medana Pharma S.A. w Sieradzu. 2002-2007 – specjalista ds. walidacji w dziale zapewnienia jakości, 2007-2009 – kierownik projektu optymalizacji procesów produkcyjnych, 2009-2012 – wiceprezes zarządu ds. produkcji i technicznych. Od lipca 2012 zatrudniony w Zakładach Farmaceutycznych Polpharma S.A. na stanowisku szefa departamentu inżynierii przemysłowej.

Na 11-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej składa się wiedza z zakresu zapewnienia jakości, walidacji, transferów technologicznych i technicznych, filozofii Lean Manufacturing i Management, technicznych aspektów produkcji, projektowania obszarów produkcyjnych, kwalifikacji pomieszczeń, mediów, urządzeń i procesów technologicznych, auditów wewnętrznych i zewnętrznych, inwestycji (w tym SSE), zapewnienia technicznej sprawności produkcyjnego parku maszynowego, międzynarodowych transferów technologicznych, optymalizacji wykorzystania parku maszynowego, zarządzania obszarem operacji przemysłowych firmy farmaceutycznej.

„Otwarty umysł” lubiący wyzwania i innowacyjne rozwiązania.

Fot.: Polpharma SA

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ