Partner serwisu

3,7 mln zł na projekt onkologiczny

Kategoria: Z życia branży

Notowana na NewConnect innowacyjna firma biotechnologiczna Selvita zawarła z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę na dofinansowanie badań w projekcie onkologicznym. Selvita będzie liderem konsorcjum z Uniwersytetem Jagiellońskim w roli partnera.

3,7 mln zł na projekt onkologiczny

Celem projektu pt. „Nowe Inhibitory ścieżki oksygenazy hemowej-1 jako potencjalne leki przeciwnowotworowe” jest
opracowanie i badanie nowych związków z zamiarem ich komercjalizacji oraz zastosowania w terapii przeciwnowotworowej. Wśród obecnie dostępnych tego typu związków nie ma takich, które wykazywałyby się wystarczającą specyficznością działania i odpowiednią biodostępnością, dlatego znalezienie nowych inhibitorów HO-1 może nieść ze sobą wysoki potencjał komercyjny.

Efekty przeprowadzonych w laboratoriach UJ analiz wskazują na potencjalnie wysoką skuteczność inhibitorów HO-1 w walce z rakiem. Badania wykazały, iż w nowotworach dochodzi do zwiększonej aktywności HO-1, co pociąga za sobą przyspieszenie tempa podziałów komórek nowotworowych, nasilenie przerzutowania, oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych w obrębie guza. Jednocześnie antyoksydacyjne właściwości tego enzymu powodują ograniczenie skuteczności terapii przeciwnowotworowych.

Źródło: www.selvita.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ