Partner serwisu

Krzysztof Berndt

Kategoria: Ludzie farmacji

Co najbardziej motywuje do działania prezesa zarządu Polfy Tarchomin?

Krzysztof Berndt

Imię i nazwisko: Krzysztof Berndt

Stanowisko: prezes zarządu Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa” S.A.

Wykształcenie: wyższe ekonomiczne

Farmacja to dla mnie: branża, na której trochę się znam

Innowacja w farmacji to dla mnie: dostępność do nowych produktów, umiejętność skutecznego leczenia chorób, z którymi trudno jest teraz walczyć, przyszłość dla ludzkości

Motywują mnie: wyzwania

Nie lubię, kiedy: jest nudno

Mój największy sukces zawodowy to: zbudowanie profesjonalnego i bardzo dobrze współpracującego ze sobą zespołu ludzi

Jeśli nie farmacja, to: wyzwania równie trudne, jak te z ostatnich paru lat

 

Z wykształcenia jest ekonomistą. Zaraz po studiach, kiedy wrócił do Polski z Danii, gdzie studiował w Copenhagen Business College, szukał ścieżki swojej kariery zawodowej. Był to okres tzw. boomu zagranicznych koncernów na polskim rynku.

Dostał zaproszenie na dwie rozmowy kwalifikacyjne: do korporacji tytoniowej Philip Morris i do firmy farmaceutycznej ORFE. – W pierwszej z nich oferowano bardzo dobre warunki zatrudnienia, samochód służbowy. Ja jednak zdecydowałem się na ORFE. Był to rok 1993 i od tego czasu siedzę w branży farmaceutycznej. Nigdy nie pożałowałem swojej decyzji – mówi prezes Berndt. Później był amerykański ICN Pharmaceuticals, duński Novo Nordisk, węgierski Egis Pharmaceuticals, hinduski Torrent Pharmaceuticals… Następnie własna działalność farmaceutyczno-medyczna i biznes konsultingowy.

– Zajmowałem się projektami z zakresu business-development. Polfa Warszawa była wtedy jednym z klientów mojej firmy. Kiedy zarząd stołecznej fabryki odwołano, dostałem propozycję pracy. Udało mi się osiągnąć wtedy duży sukces, gdyż zysk firmy wzrósł z ok. 8-9 milionów złotych do 45 milionów złotych – opowiada Krzysztof Berndt.

Zapytany o możliwość przebranżowienia się, odpowiada: – To jest kwestia wyzwań, które bardzo lubię i które motywują mnie do działania. Muszę przyznać, że o zmianie branży pierwszy raz poważnie pomyślałem w zeszłym roku. Ale jak widać, jestem obecnie w Polfie Tarchomin i mam jeszcze plany na przyszłość dla tej firmy.

 

 

Fot.: Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ